Apdrošinātājs: 13.datumā notiek vislielākais nelaimes negadījumu skaits

1230

Apdrošināšanas sabiedrības Seesam Insuarance AS apkopotā informācija par nelaimes gadījuma pieteikumiem ziemas mēnešos liecina, ka salīdzinoši visvairāk negadījumu notiek tieši 13.datumā, bet uzmanīgiem jābūt arī dažas dienas pirms tam.

“Ir dažādi viedokļi par to, vai ticēt un saistīt 13. datumu ar iespējamām neveiksmēm, tomēr, izanalizējot pēdējo 3 gadu ziemas mēnešu datus, esam secinājuši, ka šajā datumā būtiski pieaug nelaimes gadījumu skaits attiecībā pret citām mēneša dienām,” stāsta kompānijas pārstāve Renāte Vociša-Bērzkalne.

Seesam pēdējo trīs gadu ziemas mēnešu dati liecina, ka pieteikumi par nelaimes gadījumu, kas notikuši 13.datumā, ir par 20% vairāk kā vidēji. Būtisks atgadījuma skaita pieaugums vērojams arī dažas dienas pirms – 10. un 12.datumā.

Izanalizējot datus, Seesam eksperti ir secinājuši, ka 13.datumā divkāršojas nelaimes gadījumu skaits, kas saistīti ar civiltiesisko atbildību, kad zaudējumi tiek radīti trešajām personām, piemēram, dzīvokļa īpašniekam appludinot kaimiņus. Tāpat šajā datumā vērojams būtisks to negadījumu skaita pieaugums, kas saistīti ar nekustamo īpašumu vai tā iedzīvi. Šādi negadījumi 13.datumā notiek par 41% biežāk kā vidēji citos datumos. Savukārt, par 32% lielāks pieaugums vērojams negadījumiem, kas saistīti ar traumām un kaulu lūzumiem personai, kas ziemas sezonā parasti saistīt ar slidenām ietvēm vai sportiskām aktivitātēm, baudot ziemas priekus.