Janvārī trīskārt palielinājies to gadījumu skaits, kad ārvalstīs slēpojoši cilvēki piedzīvo nelaimes gadījumus. Visbiežāk veselības problēmas slēpotājus piemeklē kūrortos Itālijā un Austrijā. Gjensidige Latvija vērš uzmanību tam, ka katrs ceturtais slēpošanas cienītājs ar iegādātu ceļojuma apdrošināšanu, ārvalstīs gūst traumas vai cieš nelaimes gadījumos. Savukārt desmito daļu no visām ziemas perioda apdrošināšanas atlīdzībām par ceļojuma kaitējumiem veido tieši bērnu traumas.

Statistika liecina, ka Latvijas iedzīvotāji, kuri nodarbojas ar slēpošanu, visbiežāk piedzīvo dažādus sasitumus – tie sastāda gandrīz trešdaļu no visām fiksētajām traumām. Līdzīgu daļu veido saišu, muskuļu un cīpslu traumas. Visbiežāk sastopami saišu sastiepumi un plīsumi. Tāpat cieš arī locītavas, secināts datu analīzē.

Slēpotāji traumas piedzīvo biežāk nekā snovborda cienītāji. Turklāt statistika liecina, ka lielākā daļa no tiem ir 25 līdz 35 gadus veci cilvēki. Arī ar snovbordu parasti savainojas jaunieši.

Pieaug arī bērnu traumatisms kalnos.

Kūrortos Itālijā un Austrijā tiek fiksēta vairāk nekā puse no visām traumām un negadījumiem, kas notikušas slēpošanas laikā. Itālijā mūsu valsts tūristi piedzīvo trešdaļu no visām traumām, Austrijā – gandrīz ceturtdaļu, Francijā – aptuveni piektdaļu, dažus procentus – Slovākijā, Šveicē, Čehijā, Ukrainā un Vācijā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA