Ar ERAF atbalstu veidos Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteri

1272

Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) piešķīris 414 144 eiro projekta Zaļo un viedo tehnoloģiju klasteris īstenošanai uz četriem gadiem, pavēstīja biedrības ar šādu nosaukumu pārstāvji.

Klasteris ir atbalsts biznesa attīstībai, nodrošinot efektīvu sadarbības tīklu komersantu, izglītības un pētniecības organizāciju un biznesa atbalsta organizāciju starpā. Atbalsta finansējums pieejams komersantu konkurētspējas celšanai, eksporta apjomu palielināšanai, kvalificēta darbaspēka nodrošināšanai, pētniecībai, kā arī inovāciju un jaunu produktu veidošanai.

“Atbalsts uzņēmējiem, īpaši Latvijas reģionos, ir ļoti svarīgs un klastera platforma paver tik svarīgo atbalstu darbībai starptautiskā mērogā,” sacīja biedrības valdes loceklis Salvis Roga. “”Kurzemes uzņēmējiem sadarbība klastera ietvarā nav nekas jauns un ar prieku turpinām ieviest uzņēmējiem svarīgās atbalsta aktivitātes. Prieks par katru gadījumu, kur kaut nedaudz esam spējuši palīdzēt biznesam būt vēl veiksmīgam.”

Klasteris ietver Latvijai ilgtspējīgai attīstībai nozīmīgus sektorus: mašīnbūve un aparātbūve, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un kosmosa tehnoloģijas, energoefektīvas būves un efektīva ražošana un videi draudzīgi izejmateriāli.

Klasteris šobrīd apvieno 35 biedrus un dalībniekus tādus kā SIA Kurzemes granulas, SIA TestDevLab, SIA Mērniecības Datu Centrs, SIA Liepājas Papīrs, SIA Arbo Windows, SIA Bucher Municipal, Ventspils Augstskola, Rīgas Tehniskā Universitāte un citi.