Ar satelītattēlu palīdzību precīzi nosaka applūdušās teritorijas Ventspils novadā

1254

Ventspils Starptautiskā radioastronomijas centra tālizpētes nodaļā veikta applūdušo teritoriju noteikšana Ventspils novadā. Lai šo svarīgo informāciju apkopotu, Ventspils Augstskolas (VeA) zinātnieki izmantoja satelītattēlus, pastāstīja VeA pārstāve Agnese Jēkabsone.

Kā skaidroja augstskolā, applūdušo teritoriju noteikšanai tiek izmantoti Sentinel-1 sintezētās apertūras radara (SAR) satelītattēli. SAR tehnoloģija ļauj iegūt attēlus neatkarīgi no laikapstākļiem un diennakts laika, līdz ar to kvalitatīvus satelītattēlus iespējams uzņemt gan mākoņainā laikā, gan diennakts tumšajā periodā.

VSRC viens no pētniecības virzieniem ir tālizpēte, ar kuras palīdzību tiek iegūta informācija par objektiem, teritorijām vai fenomeniem, analizējot datus, kas tiek iegūti ar ierīcēm, kas nav tiešā kontaktā ar pētāmo objektu. Viena no tālizpētes apakšnozarēm ir Zemes novērošana, kas ietver no lidmašīnām uz Zemes mākslīgajiem pavadoņiem iegūtu Zemes virsmas attēlu un citu mērījumu analīzi, lai risinātu dažādas apkārtējās vides monitoringa un tautsaimniecības problēmas.

Attēlā parādītas Ventspils novada Užavas apkaimes plūdu skartās teritorijas dažādos laika posmos. Plūdi attēloti uz OpenStreetMap kartes slāņa, skaidro augstskolā.

Foto: Ventspils Starptautiskais Radioastronomijas Centrs

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VSRC