Sestdien, 9. novembrī, Latvijā un visā pasaulē vienlaikus piekto gadu pēc kārtas norisināsies pasaules diktāts latviešu valodā. Jau tradicionāli diktāta rakstīšanā iesaistās arī Ventspils Augstskola, un šis gads nebūs izņēmums. Pašlaik ir sākusies pieteikšanās dalībai diktāta rakstīšanā.

Diktātu varēs rakstīt klātienē vienā no desmit Latvijas pilsētām – Ventspilī, Liepājā, Valmierā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Rēzeknē, Cēsīs, Jelgavā, Bauskā vai Rīgā, tiešsaistē šajā vietnē, kā arī Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā.

Iniciatīvas mērķis ir attīstīt prasmi rakstīt latviski, audzināt cieņu pret dzimto valodu, veidot ciešāku saikni ar ārzemēs dzīvojošiem latviešiem, saliedēt sabiedrību, kā arī aicināt cittautiešus labāk apgūt latviešu valodu. Diktāta rakstīšana ir brīvprātīgs bezmaksas pasākums, kurš vienlaikus norisināsies visā pasaulē un kurā drīkst piedalīties jebkurš interesents. Turklāt to var rakstīt arī anonīmi, ja persona nevēlas norādīt savu vārdu.

Atzīmes netiks liktas, diktātu varēs rakstīt, gan norādot savu vārdu, gan anonīmi, jo iniciatīvas mērķis ir sniegt iespēju ikvienam novērtēt savas zināšanas latviešu valodas pareizrakstībā. Interesenti, kuri būs rakstījuši diktātu klātienē, ar sava darba kļūdu labojumu varēs iepazīties attiecīgajās norises vietās, savukārt tie, kuri būs uzdevumu pildījuši tiešsaistē, kļūdu labojumu varēs apskatīt savā e-pastā aptuveni mēnesi pēc pasākuma norises.

Aptuveni 300 vārdu garā diktāta teksta autore būs rakstniece Nora Ikstena. Diktāta atbilstību latviešu valodas normām pārbaudīs un apstiprinās LU HZF Latvistikas un baltistikas nodaļas profesore Andra Kalnača.

Pērn diktāta rakstīšanā tiešsaistē un klātienē kopā piedalījās 1648 interesenti.

11.10.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay