Atcelts Ventspils lidlaukā paredzētais pasākums ar armijas lidaparātu piedalīšanos

983

Sestdien, 14.septembrī, Ventspils lidlaukā bija paredzēta Atvērto durvju diena, taču nelabvēlīgo laika apstākļu prognozes dēļ pasākums ir atcelts, piektdien paziņoja pasākuma rīkotāji.

Kā skaidroja Ventspils lidostā, prognozējamais vēja ātrums pārsniedz pieļaujamo, lai mazā aviācija spētu ierasties un pilnvērtīgi piedalīties plānotajās aktivitātēs. Arī vēja virziens ir ļoti nelabvēlīgs un pat bīstams lidaparātiem un to ekipāžām, lai droši veiktu piezemēšanosTāpat šādā vējā nevar droši veikt arī lidojumu paraugdemonstrējumus gan gaisa kuģiem, gan lidmodeļiem.

Dalību atvērto durvju dienā bija apstiprinājuši Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēki un Valsts robežsardzes Aviācijas Pārvalde. Tāpat dalību apstiprinājušas bija divas pilotskolas – airBaltic Training un AirTraining, kā arī vairāki privāto gaisa kuģu īpašnieki.

Bija paredzēta iespēja iepazīties tuvāk ar 46.Kājnieku bataljona zemessargu ekipējumu un inventāru, kā arī būs apskatīt bezpilota gaisa kuģus – radio vadāmos lidmodeļus un dronus – un to lidojumu paraugdemonstrējumus.

Gaisa kuģu ierašanās Ventspils lidostā bija paredzēta no plkst.9, bet no plkst.11 gaisa kuģus bija plānots apskatīt. Vēlāk bija iecerēta bezpilota gaisa kuģu apskate un paraugdemonstrējumi, kā arī līdz vakaram – iespēja ikvienam piedalīties panorāmas lidojumos.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay