Pirmdien, 27. novembrī, Gāliņciema bibliotēkā tika atklāta Ventspils Mākslas skolas veidotā galda spēle “LOTO lībiešu valodas iepazīšanai un apguvei”.

Galda spēles demonstrēšanu un noteikumu iepazīšanu palīdzēja īstenot PII “Bitīte” bērni.
Šādu spēli Ventspils Mākslas skola veidojusi Lībiešu mantojuma gada ietvarā, lai veicinātu kultūras mantojuma saglabāšanu, jo Ventspils novadā savulaik lībieši dzīvojuši un līdz pat mūsdienām dažviet sastopami vietu nosaukumi, kā arī saglabājušās viņu tradīcijas.

Spēle izgatavota sadarbībā ar LU Lībiešu institūtu. Tā papildināta ar krāšņiem Ventspils Mākslas skolas audzēkņu gleznojumiem un, lai veicinātu Latvijas vēsturiskās kultūras daudzveidības saglabāšanu, izgatavotos spēļu eksemplārus dāvinās Ventspils pirmskolas iestādēm, sākumskolām, kultūras iestādēm un Lībiešu organizācijām.

Lai veicinātu piederības sajūtu lībiešu kultūrtelpai un reģionam ne tikai mazākajos audzēkņos, bet arī jauniešos, Lībiešu gada ietvaros izveidots izziņas maršruts, kas sākas Pațikmō (Ovīšos) un noslēdzas Kūolka (Kolkā), kurš interaktīvā veidā vēsta par Lībiešu krasta ciematu vēsturi, notikumiem un citām kultūrvēsturiskām liecībām par  Lībiešu ciemiem un to iedzīvotājiem. Izziņas maršruts pieejams šeit – https://storymaps.arcgis.com/stories/d8594430c607441f8169c69665d975d1

Spēle un izziņu maršruts izstrādāts Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programmas” projektu konkursa “Kurzemes kultūras programma 2023”  ietvaros.

 

1.12.2023. / Autors: Izglītības pārvalde / Foto: Izglītības pārvalde