Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” katru gadu organizē dažāda veida atkritumu savākšanas akcijas. Ik gadu ventspilnieku aktivitāte pieaug, secinot, ka šādas akcijas nepieciešams organizēt arī turpmāk.

Kopš 2003. gada atkritumu savākšanas akcijas tiek organizētas sadarbībā ar Ventspils pilsētas domi, dodot ventspilniekiem iespēju bez maksas atbrīvoties no mājsaimniecībās uzkrātiem atkritumiem. Kopumā Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” organizē 5 dažādas atkritumu savākšanas akcijas – bīstamo atkritumu, lielgabarīta atkritumu, elektronisko un elektrisko iekārtu, makulatūras un stikla.

Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija “Nodod tuvāk mājām!” tiek rīkota divas reizes gadā – pavasarī un rudenī, gadalaikos, kad cilvēki aktīvāk pievēršas savu mājokļu, vasarnīcu, garāžu un pagrabu tīrīšanai. Lielgabarīta atkritumi tiek mērīti kubikmetros. 2018. gadā akcijas laikā nodotais kopējais apjoms bija 910m3, bet 2019. gadā tas pieauga līdz 980m3 un 2020. tika nodoti 861m3. 2020. gada nelielais kritums saistīts ar Covid – 19 noteiktajiem ierobežojumiem un iedzīvotāju piesardzību. Šī gada pavasara akcijā vien tika nodoti teju 500m3 lielgabarīta atkritumu.

Bīstamo atkritumu savākšanas rezultāti skaitļos varbūt neizskatās tik iespaidīgi, bet, kā jau norāda nosaukums, šie atkritumi ir īpaši bīstami videi, ja tie netiek pienācīgi apsaimniekoti. Akcijas laikā lielākoties tiek nodotas baterijas, akumulatori, sadzīves ķīmija un izstrādāta motoreļļa – lietas un vielas, kas rada ilgstošu un plašu augsnes piesārņojumu.

Elektronisko un elektrisko iekārtu savākšanas akcija dod iespēju iedzīvotājiem atbrīvoties no nolietotas elektrotehnikas. 2018. gadā tika nodoti 1100kg EEI atkritumu, 2019. gadā nedaudz mazāk – 624kg, bet 2020. gadā jau 1317kg. EEI atkritumu pieder pie videi kaitīgo preču grupas, tādēļ tos nepieciešams nodot tālākai pārstrādei.

2019.gadā Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” ieviesa 2 jaunas atkritumu savākšanas akcijas – makulatūras un stikla. Lai arī ikdienā iedzīvotājiem ir pieejami teju 90 atkritumu dalītās savākšanas punkti, kur nodot stiklu, 2019. gadā iedzīvotāji nodeva 940kg, bet 2020. gadā jau nodotais daudzums dubultojās – 2100kg. Makulatūra savākšanas akcijā iedzīvotāji ir aicināti nodot avīzes, žurnālus, grāmatas un papīrus. Iepazīšanās gadā tika nodoti 2600kg un pagājušajā gadā par 200kg vairāk.

Ikdienā Ventspils iedzīvotāji var bez maksas nodot dažāda veida atkritumus arī šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a. Atkritumu savākšanas akcijas gūst lielu atsaucību un ar katru gadu kļūst apmeklētākas, tādēļ akcijas tiks organizētas arī turpmāk. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” mērķis ir nodrošināt profesionālu atkritumu apsaimniekošanu, veicināt vides izglītību un popularizēt atkritumu šķirošanu.

 

25.05.2021. / Autors: Ventspils labiekārtošanas kombināts / Foto: Ventspils labiekārtošanas kombināts