No š.g.18.maija atsākoties regulārajiem lidojumiem, atbraucējiem no ārvalstīm Covid-19 testus vairs neveiks lidostā vai ostās uz vietas. Testiem varēs pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

Veselības ministrijā uzsver, ka no ārvalstīm atbraukušajām personām 14 dienas ir jāievēro pašizolācija, izņemot, ja cilvēks atbraucis no Lietuvas vai Igaunijas un viņš nav bijis citās ārvalstīs.

Tagad, atsākoties daļai regulāro reisu, pieņemts lēmums, ka personas, atgriežoties no ārvalstīm, analīžu nodošanai varēs pieteikties vispārējā kārtībā un doties uz analīžu nodošanas punktiem. Līdz šim Covid-19 analīžu nodošanu lidostās un ostās nodrošināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), ja tika organizēti repatriācijas reisi.

Arī ģimenes ārsts, tāpat kā līdz šim, varēs nosūtīt uz analīzēm.

Bez ierobežojumiem Lietuvā, Igaunijā un Latvijā var ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja šīs personas pēdējās 14 dienās nav bijušas ārpus Baltijas valstīm, ja tām nav noteikta pašizolēšanās, kā arī ja ceļotājiem nav elpošanas ceļu infekcijas pazīmju.

19.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto: Pixabay