Attiecībā uz sportošanu Latvijā ārkārtas stāvokļa pagarinājuma laikā līdz 2020.gada 9.jūnijam, ir lemts par dažu ierobežojošu pasākumu atvieglošanu.

476

Ar 2020.gada 7.maija rīkojumu Nr.254 “Grozījumi 2020.gada 12.marta rīkojumā “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” noteikts, ka tiek dota iespēja klātienē no 2020.gada 12.maija organizēt sporta nodarbības, bet pēc trenera izvēles nodarbības var turpināt arī attālināti, tas ir,  kā līdz šim. 

No 2020.gada 12.maija noteikti sekojoši noteikumi:

Vienā treniņgrupā vienlaikus pulcējas ne vairāk kā 25 personas;

Treniņa laiks – trīs stundas iekštelpās, ārpus telpām – neierobežoti;

Nodarbību vada sertificēts treneris;

Nodarbībā ievērot divu metru distanci

Sporta bāzēs fiziski nepārklājas dažādu treniņgrupu plūsmas;

Treniņā neiesaistās bērni, kas jaunāki par 7 gadiem;

Jāievēro sporta norises vietas pārvaldnieka un trenera norādījumi, jāievēro citi sociālās (fiziskās) distancēšanās un epidemioloģiskās drošības pasākumi (tiks izstrādāti sadarbībā ar Veselības ministriju).

​Tiek plānots, ka no šodienas, 2020.gada 12.maija, izmantojot Ventspils brīvpieejas āra laukumus svaigā gaisā, sporta nodarbībās varēs atgriezties lielākā daļa sporta klubu (sporta veidi – teniss, loka šaušana, futbols u.c.), daļa sporta klubu, ievērojot Ministru kabineta rīkojumā norādītās rekomendācijas, izmantos iespēju turpmāk trenēties iekštelpās, piemēram, kikbokss, taekvondo, pludmales volejbols,u.c..

12.05.2020./Autors: Ventspilnieks.lv/ Foto:Ventspilnieks.lv arhīvs