Ventspils Augstskolā darbu uzsākusi jauna zinātņu prorektora pienākumu izpildītāja Indra Dedze, informē augstākās izglītības iestāde.

Dedze ir ieguvusi doktora grādu Stokholmas Universitātē un plašu starptautiskās sadarbības pieredzi, kā arī darbojusies starptautiskajos projektos, īpašu interesi pievēršot pētniecībai augstākās izglītības jomā. 2004./2005.mācību gadā kā Fulbraita stipendiāte stažējusies Vanderbilta Universitātē, kur padziļināti pievērsusies jautājumiem par akadēmisko godīgumu augstskolās.

No 2007. līdz 2017.gadam strādājusi Latvijas Universitātē un ir vadījusi vairākus starptautiskus projektus augstākās izglītības pētniecībā. No 2009. līdz 2011.gadam bijusi projekta EUROSTUDENT IV starptautiskā pētījuma Studentu sociālie un ekonomiskie dzīves apstākļi Latvijā nacionālā vadītāja.

No 2013. līdz 2016.bijusi projekta vadītāja no LU puses Eiropas Komisijas projektā Pārvaldības un inovatīvu paņēmienu pielāgošana augstākās izglītības nodrošināšanā, un no 2015. līdz 2017. gadam projekta vadītāja Norvēģu finanšu instrumenta projektā ES politikas ietekme uz augstākās izglītības uz zinātnes sistēmas pārmaiņām Norvēģijā un Latvijā.

Dedze uzskata, ka viņas līdzšinējā pieredze un zināšanas projektu vadīšanā un zinātniskajā darbā, kā arī starptautiskā pieredze palīdzēs attīstīt zinātnisko izcilību un konkurētspēju Ventspils augstskolā. Zinātņu prorektores amatā viņa plāno attīstīt šādus darbības virzienus – zinātnisko sadarbību ar Latvijas un ārvalstu zinātniekiem un institūtiem, zinātniskās darbības vides uzlabošana, zinātnieku ataudzes veicināšana un zinātnisko rezultātu un sasniegumu popularizēšana.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspils augstskola