Augstskolas zinātnieki piedalīsies unikālas datorredzes laboratorijas izveidē

1351

Ventspils augstskolas Viedo tehnoloģiju pētniecības centra jaunie zinātnieki – Jānis Hofmanis, Gundars Korāts, Vairis Caune, kā arī maģistranti Aleksejs Skorodumovs un Aleksandrs Kozlovs – līdzdarbosies unikālas datorredzes sporta laboratorijas izveidē.

Zinātnieki strādās kopā ar uzņēmumu SIA PlayGineering Systems, kurš ir saņēmis Ventspils pilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu Ventspils IKT pilotprojektu programmas ietvaros.

Datorredzes laboratorijas risinājumi paredz Ventspils Olimpiskajā centrā uzstādīt nepieciešamo aprīkojumu, ar kura palīdzību būs iespējams ieviest un izstrādāt inovatīvus, uz datorredzes un mākslīgo intelektu balstītus sporta spēļu analītikas risinājumus.

Pasaulē arvien vairāk tiek meklēti veidi kā automatizēt dažādus procesus, ko līdz šim ir darījis cilvēks, līdz ar to pieprasījums pēc datorredzes un mašīnmācīšanās risinājumiem pieaug, ko arī sekmē strauja tehnoloģiju attīstība. Katrā lielajā IT uzņēmumā tiek atvērta mākslīgā intelekta vai lielu datu apstrādes nodaļa. Arī Ventspils augstskola seko šai attīstībai un pēc dažādu uzņēmumu pieprasījuma veido mākslīgā intelekta/mašīnmācīšanās programmas.