Meteorologu prognoze liecina, ka trešdienas vakarā pēc atkušņa, kas bija dienas laikā, un lietus gaisa temperatūra sāks pazemināties zem nulles un ceļi visā valstī apledos, brīdina VAS Latvijas Valsts ceļi.

Šādos laika apstākļos uz asfalta seguma autoceļiem var veidoties atkala vai tā saucamais melnais ledus, kas ir neredzams un autovadītājs to sajūt, tikai bremzējot vai manevrējot ar stūri un pedāļiem. Īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi var veidoties uz vietējās nozīmes autoceļiem, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu – dienas laikā sniegs tur sāka kust un, temperatūrai pazeminoties, veidosies ledus. Sevišķi uzmanīgiem jābūt arī uz tiltiem un pārvadiem, kur apledojums var veidoties īpaši strauji.

Autovadītāji aicināti savlaicīgi plānot papildu laiku ceļam un būt īpaši piesardzīgiem, ieturot lielāku distanci, un izvēloties laika apstākļiem un ceļa seguma stāvoklim atbilstošu, drošu braukšanas ātrumu. Tāpat ir jārēķinās, ka satiksme var būt palēnināta, īpaši Pierīgā. Atgādinām, ka ziemas uzturēšanas līmenis dažādas nozīmes autoceļiem ir atšķirīgs un ceļa stāvoklis ziemas laikā var mainīties ļoti strauji.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA