Laiks, kad bērnu pilsētiņās vai rotaļu laukumos izbūvēja dažādas atrakcijas, visbiežāk tās izvietoja uz zemes seguma. Lai bērni un viņu vecāki justos daudz drošāk, jaunu rotaļu laukumu izbūvē tiek izmantoti arī krāsaini triecienu absorbējoši gumijas segumi. Pakāpeniski ar šādu segumu aprīko līdz šim uz smilšu seguma esošās rotaļu iekārtas abās bērnu pilsētiņās.

Kā portālam Ventspilnieks.lv pastāstīja pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde pārstāve Egita Vītola, modernais gumijas segums pasargā no nevēlamām traumām un ir daudz higiēniskāks nekā smilšu segums. Šogad to plānots ierīkot zem vienas rotaļu iekārtas bērnu parkā Fantāzija 99 kvadrātmetru platībā, kā arī zem divām rotaļu iekārtām pilsētas galvenajā Bērnu pilsētiņā kopumā 715 kvadrātmetru platībā.

Ventspilī kopumā ir jau 36 rotaļu laukumi daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, parkos un skvēros, kā arī divas bērnu pilsētiņas.

Šogad jaunu rotaļu laukumu izbūve nav plānota, jo četri jauni rotaļu laukumi pilsētā tapa pērn. Taču šogad tiks pabeigti darbi Inženieru ielā 73/75/77, kur pērnā gada nogalē izbūvēts rotaļu laukums un uzstādītas rotaļu iekārtas, bet laika apstākļu dēļ netika ieklāts gumijas segums. Savukārt iekšpagalmā Celtnieku ielā 2A, kur pērn izbūvēts jauns rotaļu laukums, tiks uzstādītas papildu iekārtas bērniem vecumā no sešiem līdz 12 gadiem. Arī zem tām tiks ieklāts gumijas segums 160 kvadrātmetru platībā.