Lai sniegtu iespēju mazākajiem ventspilniekiem parūpēties par mazajiem putnu draugiem, Bērnu pilsētiņā un bērnu parkā “Fantāzija” katrai ģimenei dāvās putnu būrīšu sagataves komplektiņus, informē Ventspils p.i. “Komunālā pārvalde”.

Bērnu pilsētiņā pie skatuves un Bērnu parkā “Fantāzija” pie galvenās ieejas 10. aprīlī no plkst.11.00 – 13.00 katrai mājsaimniecībai tiks izdalīti putnu būrīšu sagataves komplektiņi, kurās būs salikti iepriekš sagatavoti būrīšu kokmateriāli, naglas un shēmiņa 1 būrītim, lai ģimenes paši kopīgiem spēkiem izveidotu jaunas mājas mazajiem putnu draugiem – strazdiem, zīlītēm un zvirbuļiem.

Līdz šim putnu būrīšu izgatavošana bērnu pilsētiņās ir bijusi ierasta tradīcija ģimenēm ar bērniem, un lai tradīciju saglabātu pielāgojoties esošajiem apstākļiem, aicinām no sagataves komplektiņiem putnu būrīšus izgatavot individuāli savās mājās. Kopumā tiks izgatavoti aptuveni 100 putnu būrīši, kurus Ventspils iedzīvotāji varēs uzstādīt savos piemājas dārziņos, vai arī pēc vēlmes nodot p.i. “Komunālā pārvalde” lai uzstādītu tos pilsētas skvēros, parkos, mežos un Būšnieku ezera dabas takā.

Putnu būrīšus pilsētā pārsvarā apdzīvo tās putnu sugas, kas apkaro dažādus koku kaitēkļus, kas grauž koku lapas un bojā koku – strazdi, zīlītes, mušķērāji, zvirbuļi. Viņiem pilsētā trūkst dabisko ligzdošanas vietu – koku dobumu, tādēļ pareizi izgatavots un uzstādīts putnu būrītis būs vērtīgs dāvinājums dabai.

 

7.04.2021. / Autors: Komunālā pārvalde / Foto: Ventspils hronikas arhīvs