Mežā nocirstām Ziemassvētku eglītēm mūžs ir pavisam īss. Lai novērstu to novietošanu pie sadzīves atkritumu konteineriem, nonākšanu atkritumu poligonā vai citviet pilsētvidē, pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” piedāvā iespēju svētku egles bez maksas nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a. Tur pat bez maksas var nodot arī savu laiku nokalpojušas elektriskās spuldzīšu virtenes.

Sestdien, 6. janvārī, tiks atzīmēta Zvaigznes diena, ar kuru saistās dažādi ticējumi un tradīcijas, tostarp šajā dienā pieņemts ar godu atvadīties no Ziemassvētku rotājumiem. Visu janvāri Ziemassvētku eglītes bez maksas var nodot abos šķiroto atkritumu savākšanas laukumos – Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a. Iedzīvotāji aicināti ņemt vērā, ka eglītēm ir jābūt atbrīvotām no svētku rotājumiem, jo pēc tam tās tiks nodotas pārstrādei.

Savukārt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāji, kuriem nav iespēja eglīti aizvest uz kādu no šķiroto atkritumu savākšanas laukumiem, aicināti vērsties pie sava nama apsaimniekotāja, lai uzzinātu tuvāko lielgabarīta atkritumu izvešanas datumu, tādējādi izvairoties no nekārtības pie sadzīves atkritumu konteineriem.

Tāpat pēcsvētku laikā aktuāla mēdz būt atbrīvošanās no elektrisko spuldzīšu virtenēm, kas savu laiku ir nokalpojušas un nākamajā Ziemassvētku sezonā vairs nebūs izmantojamas. Nolietotas Ziemassvētku lampiņas ir elektrotehnika, tāpēc tās nedrīkst izmest sadzīves atkritumu konteinerā. Lai saprastu, kā pareizi atbrīvoties no elektroierīcēm, ir vērts pievērst uzmanību marķējumam. Visas elektropreces, elektrotehnika, akumulatori un baterijas Eiropas Savienībā tiek īpaši marķētas, lietojot apzīmējumu – pārsvītrotu atkritumu konteineru. Šis marķējums norāda, ka attiecīgo preci nedrīkst izmest sadzīves atkritumu konteinerā. Ventspilī elektrisko spuldzīšu virtenes, tā pat kā citas elektriskās un elektroniskās iekārtas, bez maksas var nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos Jēkaba ielā 47 un Siguldas ielā 8a.

Šķiroto atkritumu savākšanas laukumi ir atvērti katru dienu no plkst. 10.00 līdz 19.00, izņemot pirmdienas.

Jautājumu gadījumā aicinām rakstīt ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv vai zvanīt pa tālr. 63622747.

 

3.01.2024. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”