Tā kā sertifikāts ir izstrādāts, vakcinētie cilvēki no 15.jūnija varēs pulcēties bez ierobežojumiem – bez maskām un distances ievērošanas.

Kā informē Ministru kabinets, no 15.jūnija vienlaikus darbosies trīs drošības līmeņi.

• Vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, uzrādot izslimošanu vai vakcināciju apliecinošo Covid-19 sertifikātu, būs iespēja pulcēties, apmeklēt pasākumus un saņemt pakalpojumus, nelietojot sejas maskas un neievērojot distanci.

• Epidemioloģiskās drošības protokoli būs jāievēro pakalpojumos un pasākumos, kur vienlaikus klātesoši ir gan potēti un Covid-19 pārslimojuši cilvēki, gan ar derīgu negatīvu testu.

• Cilvēkiem, kuri izvēlas nevakcinēties un neveic testu, būs jāievēro visi epidemioloģiskās drošības pienākumi.

Ceturtdien, 10.jūnijā, Ministru kabinets apstiprināja virzienu, lai līdz vasaras beigām Latvijas iedzīvotāji sasniegtu kolektīvu imunitāti pret Covid-19 un septembrī varētu atjaunot mācības klātienē un saglabāt atvērtu uzņēmējdarbību.

Tā kā brīvprātīga vakcinācija ir pieejama cilvēkiem jau no 12 gadu vecuma un tā būtiski palielina aizsardzību pret vīrusu, arvien vairāk iespēju brīvi saņemt pakalpojumus un pulcēties būs cilvēkiem, kuri ir pabeiguši vakcināciju vai nesen pārslimojuši Covid-19, skaidro valdība.

Savukārt cilvēkiem, kuri izvēlas nevakcinēties, varēs saņemt pakalpojumus, apmeklēt pasākumus un pulcēties plašāk, tikai uzrādot derīgu testēšanas sertifikātu.

Tomēr paredzēts, ka no 1.augusta testēšana pieaugušajiem jāapmaksā no saviem līdzekļiem, ja tests būs nepieciešams noteiktu pakalpojumu saņemšanai.

No 1.septembra testēšana par valsts budžeta līdzekļiem vairs nebūs pieejama arī nepilngadīgajiem, kuriem ir pieejama valsts apmaksāta vakcinācija pret Covid-19.

Bērniem līdz 12 gadu vecumam nebūs jāveic testi.

Valsts apmaksāta Covid-19 testēšana būs pieejama gadījumos, kad to nozīmēs ārsts. Tāpat Covid-19 testu par valsts budžeta līdzekļiem varēs veikt cilvēki, kuri objektīvu iemeslu dēļ nevar vakcinēties.

Vienlaikus 10.jūnija preses konferencē veselības ministrs Daniels Pavļuts solīja, ka, mazinoties kopējam saslimstības rādītājam valstī, tiks atviegloti nosacījumi pilnīgi visiem cilvēkiem.

 

15.06.2021. / Autors: BNN / Foto: Pixabay