Ventspils pilsētā arī septembra mēneša trešajā nedēļā reģistrētā bezdarba līmenis darbspējas vecumā ir 3,9%, tā, atsaucoties uz Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) Ventspils filiāles datiem ziņo Ventspils pilsētas pašvaldība.

Bezdarbnieku rindas Ventspils pilsētā nedēļas laikā ir samazinājušās par četriem cilvēkiem. Oficiāli bez darba ir uzskaitīti 844 ventspilnieki.

NVA Ventspils filiālē šonedēļ ir pieejamas 217 brīvas vakances, taču, kā jau to Ventspilnieks.lv vairākkārt ir rakstījis, lielākā daļa brīvo darbavietu prasa specifiskas zināšanas, atbilstošu izglītību un pieredzi, kādu vienkāršs ilgstošs darba meklētājs nevar iegūt bieži vien arī pārkvalifikācijas ceļā. Pašlaik ir pieejamas 40 brīvas vietas būvkonstrukciju montētājiem, vajadzīgi 20 gāzmetinātāji, 14 metālapstrādes iekārtas operatori, pa 10 metāla būvkonstrukciju montētāji un metālapstrādes darbgaldu operatori, tāpat arī 10 viesmīļi. Tas viss kopā vien iznāk jau puse no visām brīvajām vakancēm.

Republikas mēroga pilsētu vidū zemākais bezdarba līmenis ir Rīgā (3,1%), seko Valmiera (3,2%), Jelgava (3,2%) un Jūrmala (3,6%), bet aiz Ventspils atrodas Jēkabpils (4,9%), Liepāja (6,0%), Daugavpils (6,8%) un Rēzekne (9,0%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA