Biedrība “Attīstības fabrika” šogad nosvinēja 20 gadu jubileju, šajos gados organizācija aktīvi darbojas jaunatnes jomā, neformālās izglītības veidā veicinot jauniešu iesaistīšanos demokrātiskos procesos, palīdzot jauniešiem attīstīt savas kompetences, realizē dažāda veida izglītojošus projektus, rīko izklaidējošus pasākumus.

Ikdienā biedrība jau vairāk kā sešus gadus koordinē ārzemju brīvprātīgā darba projektus Eiropas Solidaritātes projektu konkursā un kopā ar šiem jauniešiem rīko dažādus pasākumus Ventspils un Ventspils novada jauniešiem.

Jauniešiem ierodoties Ventspilī ir iespēja iepazīt vietējo un Latvijas kultūru, kā arī vietējiem iedzīvotājiem uzzināt par citu valstu kultūrām. Līdz šim biedrība ir uzņēmusi 39 ārzemju brīvprātīgos no 11 Eiropas valstīm, un atbalstījuši 12 latviešu brīvprātīgos doties šādos projektos uz citām valstīm. Brīvprātīgais darbs ir ļoti laba iespēja jauniešiem izmēģināt dzīvi citā valstī, dzīvot starp vietējiem un darīt darbu, kura laikā iemācās jaunas prasmes un apgūst daudz jauna gan par sevi, gan citiem. Ceļošanas, dzīvošanas, transporta izmaksas tiek segtas no projekta līdzekļiem, līdz ar to – pašam nekas nav jāpiemaksā!

No 2022.gada vidus biedrība “Attīstības fabrika” realizē Eiropas Solidaritātes korpusa brīvprātīgā darba projektu “Youth of Tomorrow”, kas Ventspilī norisinās 18 mēnešus un uzņem brīvprātīgos no Grieķijas, Francijas un Austrijas! Šajā projektā, ārzemju brīvprātīgie izglīto Ventspils un Ventspils novada jauniešus par iespējām Eiropas Savienībā, dodas uz mācību iestādēm un rīko komandas saliedēšanas aktivitātes, vada ģeogrāfijas nodarbības, iepazīstinot ar Grieķiju un Franciju, piedāvā vācu un franču valodas nodarbības dažāda vecuma interesentiem, sadarbojas ar Ventspils Augstskolu un kopā veido izglītojošus pasākumus Studentu telpā. Jāpiebilst, ka, lai gan ārzemnieki apgūst latviešu valodu, viņi nodarbības un pasākumus vada angļu valodā, kas ir liels ieguvums vietējai sabiedrībai, jo tādējādi var mācīties darot – pielietojot skolā iegūtās zināšanas, kas atbilst ar biedrības mērķiem – popularizēt neformālo izglītību!

Projekta ietvaros ārzemju brīvprātīgie sadarbojas ar: Ventspils Jauniešu māju organizējot pasākumus, zinātnes centru “VIZIUM” organizējot pieaugušo vakarus “Kokteiļi un zinātne”, “Mūzika un zinātne”, atbalsta centru ģimenēm un bērniem ar īpašām vajadzībām “Cimdiņš” piedaloties un atbalstot apmeklētājus viņu ikdienas nodarbībās, Ventspils Augstskolu, Ventspils un Ventspils novada skolām un dizaina darbnīcu “RADE” veidojot video materiālu sociālajiem tīkliem un video instruktāžas produkta izveidei.

Ārzemju brīvprātīgie Ventspilī darbosies līdz 2023.gada 20.jūlijam piedāvājot dažādas aktivitātes Ventspilī un novadā. Tuvākie pasākumi, kurā iespējams viņus satikt 17.maijā 17:00 Pārventas bibliotēkā iepazīstot “Grieķu mitoloģiju”, 19.maijā no 18:00 – 21:00 Piektdienas vakara pastaigas ietvaros Ventspils Jauniešu mājas “Izaicinājumu trasē”, 31.maijā 19:30 Ventspils Augstskolas studentu telpā D0, kur notiks kultūras vakars ar sarunām, interaktīvu spēli Kahoot un gardām franču, grieķu, austriešu uzkodām.

 

17.05.2023. / Autors: Biedrība “Attīstības fabrika” / Foto: Biedrība “Attīstības fabrika”