Viens no bioloģisko atkritumu šķirošanas būtiskiem ieguvumiem ir iespēja samazināt ikmēneša izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un tādējādi – ietaupīt. Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sagatavojis piemēru, kurā uzskatāmi atainots, kā atkritumu šķirošana var sekmēt personīgu finansiālo ieguvumu gan daudzdzīvokļu dzīvojamo māju, gan individuālo māju iedzīvotāju ikdienā. 

Ventspilī šķiroto atkritumu apsaimniekošana tiek nodrošināta bez maksas vai par samazinātu maksu, kamēr nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas izmaksas turpina pieaugt. Aprēķini liecina, ka nešķiroti sadzīves atkritumu sastāda 20-45% no kopējā radītā atkritumu apjoma, kas nozīmē, ka 55-80% atkritumus iespējams nošķirot un par to izvešanu nemaksāt nemaz vai maksāt mazāk.

Būtiskākais, ko ņemt vērā, – lai bioloģisko atkritumu šķirošanas ietekmē samazinātos izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, ir savlaicīgi jāveic izmaiņas nešķirotu sadzīves atkritumu izvešanas grafikā (jāmaina izvešanas biežums) vai jāsamazina izmantojamo konteineru skaits, pretējā gadījumā rēķins par atkritumu apsaimniekošanu ne tikai nesamazināsies, bet gan pieaugs.

Piemērs daudzdzīvokļu dzīvojamo māju gadījumā

Piemērs individuālo māju gadījumā

Vienlaikus ir vērts padomāt ne vien par to, ko gala rezultātā iesākam ar jau radītiem atkritumiem, bet arī par to, kā ar saviem ikdienas paradumiem varam samazināt jaunu atkritumu radīšanu. To iespējams panākt, ievērojot sekojošus principus – izdarīt vairāk pārdomātu pirkumu, mazāk iepakojuma, kur iespējams no tā atteikties, dot priekšroku pārstrādājamiem materiāliem un pirms dažādu lietu iegādes godīgi sev atbildēt uz jautājumu – vai man tiešām šī lieta ir vajadzīga?

Jautājumos par atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumiem aicinām sazināties ar PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”, zvanot pa tālr. 63626920 vai rakstot ziņu uz e-pasta adresi vlk@ventspils.lv.

 

14.02.2024. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”