Brīvdabas muzejā par 0,488 mlj. eiro plāno būvēt laivu nojumi un ekspozīciju

1101

Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā drīzā nākotnē plāno izbūvēt jaunas nojumes 20 vēsturiskajām laivām, kā arī izveidot ar zvejniecību saistītu ekspozīciju, šim nolūkam tērējot 488 322 eiro. Šāds atbalsta lēmums pieņemts Ventspils pilsētas domes kārtējā sēdē.

Pilsētas pašvaldības deputāti vienbalsīgi atbalstīja projekta Laivu nojume Piejūras brīvdabas muzejā iesniegšanu Eiropas Jūrlietu un Zivsaimniecības fonda atklātajā projektu iesniegumu pieņemšanas konkursā. Ja projekts saņems atbalstu, tad muzejs tiks pie jaunām nojumēm 20 vēsturiskām laivām. Jau kādu laiku pakāpeniski norit darbs pie laivu restaurācijas. Šajā projektā iekļauta arī ar zvejniecību saistītas ekspozīcijas izveide.

Kā norāda muzejs, Piejūras brīvdabas muzejā esošā ar zvejniecību un jūras transportu saistīto vēsturisko peldlīdzekļu kolekcija ir plašākā Latvijā. Pašlaik krājumā ir dažādu meistaru Kurzemē un Rīgas jūrmalas apkārtnē būvētas un izmantotas 26 airu laivas un motorlaivas. Vienlaikus Ventspils muzejs var lepoties ar to, ka tā krājums ir plašākais muzeju apmeklētājiem pieejamais priekšmetiskais vēstījums par zvejniecības tradīcijām visā Latvijā.

Saskaņā ar koncepciju, projektētais laivu nojumes arhitektoniskais veidols organiski un tematiski iekļaušoties Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja kopējā tēlā.

Projekta kopējās izmaksas ir 488 322 eiro. To skaitā ir nepieciešamās izmaksas projekta sagatavošanas, būvdarbiem un uzraudzības darbiem.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Ventspilnieks.lv