Ventspils Mūzikas vidusskola rīko Metodisko dienu ar Ilzes Jaunzemes lekciju un koncertu “Cello Brillante”

07. oktobrī 13:00 koncertzālē “Latvija” notiks Ziemeļkurzemes zonas mūzikas skolu direktoru un skolotāju sanāksme – Metodiskā diena. Metodiskās dienas ietvaros pianiste un terapeite Ilze Jaunzeme lasīs lekciju par tēmu “Traucējošā skatuves uztraukuma patiesie iemesli. Psiholoģisko un fizioloģisko aspektu cēloņsakarības, un iespējamie risinājumi uztraukuma veiksmīgai transformācijai, lai radītu pārliecinošu priekšnesumu”.

Savukārt, 16:00 koncertzāles Lielajā zālē skanēs koncerts “Cello Brillante”, kurā talantus un meistarību demonstrēs Ventspils Mūzikas vidusskolas absolvents čellists Pēteris Ozoliņš un Eiropā un pasaulē aktīvi koncertējošā pianiste Ilze Jaunzeme.

Programma “Cello Brillante” piedāvā spožus skaņdarbus deju ritmos sākot no Šopēna Briljantās Polonēzes, izdejojot cauri Summera Julie – O džezīgajam čella solo, un nonākot līdz Pjacollas Lielajam tango.

Dienvidniecisks temperaments un virtuozi deju soļi aizraus Brāmsa Ungāru dejās un Aratunjana Ekspromtā.

Brīnumskaistais, dziedošais skanējums, ko Pēteris Ozoliņš spēj izvilināt no čella, būs dzirdams melodijās no kinofilmas Teātris un Misija.

30.09.2020. / Autors: Ventspils Mūzikas vidusskola / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs