Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2017. gada 1. ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms pieauga par 35,7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) jaunākie dati. Būvniecības apjoma kāpums bija ēku būvniecībā par 44,2%, inženierbūvniecībā – par 43,6% un specializētajos būvdarbos – par 16,3%.

Produkcijas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo ceturksni, bija visās inženierbūvniecības nozarēs: ceļu un dzelzceļu būvniecībā (+55,5%), pilsētsaimniecības infrastruktūras objektu būvniecībā (+60,5%) un pārējā inženierbūvniecībā (+7,9%).

Ievērojams apjoma pieaugums (61,3%) bija specializēto būvdarbu jomā, kas saistīti tieši ar būvdarbu pabeigšanu (apmetēju darbi, grīdas un sienu apdare, krāsotāju un stiklinieku darbi u.c.). Kāpums bija arī elektroinstalācijas ierīkošanā, cauruļvadu uzstādīšanā un citās līdzīgās darbībās – par 8,7%.

Šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar pērnā gada pēdējo ceturksni, būvniecības produkcijas apjoms palielinājās par 15,2%, tai skaitā ēku būvniecībā par 18,1% un specializētajos būvdarbos – par 4,1%, bet samazinājums bija inženierbūvniecībā par 0,3%.

Pirmajā ceturksnī izsniegta 551 būvatļauja dzīvojamo ēku būvniecības uzsākšanai, kapitālajam remontam, rekonstrukcijai un restaurācijai par kopējo platību 180,5 tūkstoši kvadrātmetri, tai skaitā jaunajai būvniecībai – 402 būvatļaujas. Viena dzīvokļa māju būvniecības uzsākšanai tika izsniegtas 339 būvatļaujas.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA