Pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2016. gada decembri, būvniecības izmaksas palielinājās par 3,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,3%, bet būvmateriālu cenas – par 1,8%.

2017. gada decembrī, salīdzinot ar novembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,3 %. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 1,1%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,2%, bet būvmateriālu cenas – par 0,1%.

Decembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums apdares būvdarbu strādniekiem (jumiķi, apmetēji, sanitārtehniķi un citi), ka arī montētājiem.

2017. gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, kopējais būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,8%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,6%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,8%, bet būvmateriālu cenas – par 0,5%.

Gada laikā kopējais būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 3,0%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 6,0%, būvmateriālu cenas – par 2,4%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,0%.

Pērn 12 mēnešu vidējais būvniecības izmaksu līmenis salīdzinājumā ar 2016. gada 12 mēnešu vidējo līmeni Latvijā būvniecības izmaksas palielinājās par 1,9%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 4,5%, būvmateriālu cenas – par 1,4%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,0%.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA