Aizvadītā gada izskaņā būtiski pasliktinājies Krišjāņa Kariņa vadītās valdības darba novērtējums sabiedrībā. Politisko oponentu centieni diskreditēt Kariņu un viņa vadītās komandas darbu, kā arī plaši izskanējušais skandāls – ASV par korupciju piemērotās sankcijas Aivaram Lembergam un viņa dēļ radītie sarežģījumi Ventspils brīvostas darbā veicinājuši to, ka kopumā decembrī vairs tikai 23% pauda apmierinātību ar valdības darbu, bet 73% ar to nebija apmierināti, liecina pētījumu centra SKDS Latvijas barometra dati.

Kā norāda centra vadītājs Arnis Kaktiņš, likumsakarīgi, ka kopš novembra pasliktinājies valdības darba vērtējums attiecīgi dažādu satricinājumu dēļ. Novērtējums sarucis par trīs punktiem – no -33 līdz -36 punktiem.

Zemākais valdības novērtējums bija pērn janvārī, kad tika apstiprināta Kariņa valdība. Tas novērtējums bija -42 punkti, taču katru mēnesi tas strauji kāpa, līdz laikā no maija līdz jūlijam bija robežās no -25 līdz -27 punktiem, sasniedzot augstāko rādītāju. Septembrī un oktobrī tas nedaudz pasliktinājās, taču turējās stabili.

Ja salīdzina valdības vadītāju darbu kopš lielās krīzes laika, tad Māra Kučinska vadītās valdības augstākais novērtējums bija -30 punkti bet zemākais -52 punkti. Laimdotas Straujumas laikā augstākais bija -28 punkti, bet zemākais -48 punkti. Valda Dombrovska ilgās premjerēšanas laikā augstākais novērtējums sasniedza -34 punktus, taču zemākais -71 punktu, kas bija uzreiz pēc valsts glābšanas no krīzes pēc tam, kad valdību atstāja Ivars Godmanis. Viņa laikā arī reģistrēts līdz šim zemākais novērtējums vēsturē un tas bija -77 punkti.

24.01.2020 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Valsts kanceleja