Pirmdiena, 30.septembris, Latvijā tiek atzīmēta ar akciju Diena bez rindām, kurā arī ventspilnieki aicināti mainīt savus ikdienas paradumus un tā vietā, lai dotos risināt jautājumus pie pakalpojumu sniedzējiem klātienē, to darīt ar e-pakalpojumu starpniecību.

Akcija kopumā ilgs līdz piektdienai, tā notiek jau sesto gadu un šogad tajā piedalās vairāk nekā 340 valsts un pašvaldību iestādes un to filiāles visā Latvijā. Aktīvi piedalīsies arī Ventspils pilsēta.

Kā skaidro Ventspils Digitālā centra pārstāvis Raitis Roze, praktiska palīdzība un iedrošinājums ir efektīvākais veids ieradumu maiņai un e-pakalpojumu apguvei. Lai veicinātu iedzīvotāju informētību un pēc iespējas lielāku ventspilnieku iesaisti elektronisko pakalpojumu izmantošanā, arī Ventspils pašvaldība ir iesaistījusies kampaņas norisē.

Kampaņas laikā Ventspils pilsētas domes Vispārējā nodaļa, Finanšu nodaļa, Dzimtsarakstu nodaļa, Dzīvokļu nodaļa un Arhitektūras un pilsētbūvniecības nodaļa, Ventspils bibliotēka un tās filiāles, kā arī Ventspils Izglītības pārvalde informēs klientus par savā kompetences jomā pieejamajiem e-pakalpojumiem un iespējām pakalpojumus saņemt attālināti.

Tāpat ikviens iedzīvotājs ir aicināts vērsties Ventspils Digitālajā centrā un saņemt bezmaksas konsultācijas par e-pakalpojumu izmantošanu, piemēram, dzīvesvietas deklarēšanu, algas elektroniskās nodokļu grāmatiņas izmantošanu un citiem jautājumiem.

30.09.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay