Ventspils Digitālais centrs aicina datorikas skolotājus pieteikties tiešsaistes apmācībām “Uzdevumu piemēri programmēšanas tematu apguvei no 7. līdz 9. klasei”, kur būs iespēja iepazīties ar praktiskiem piemēriem, kā programmēšanas apguvi padarīt skolēniem interesantāku.

Programmēšana ir daļa no mācību programmas, ko skolēni apgūst jau pamatskolā. Skolēni 7. klasē sāk apgūt tekstuālo programmēšanu, veidojot mājaslapas un papildinot tās ar interaktīvām funkcijām. Lai ieinteresētu skolēnus  apgūt programmēšanu, nepieciešams piedāvāt saistošus un praktiskus uzdevumus, kas veicinās skolēnu izpratni par programmēšanas iespējām un elementiem.

Apmācības norisināsies tiešsaistes platformā Zoom 4. janvārī plkst. 10.00 – 13.30 un 5. janvārī plkst. 10.00 – 11.30. Pieteikties iespējams līdz 1. janvārim, aizpildot anketu: www.adre.se/programmesanaskursi

Kursa mācību programma:

 • Ievads programmēšanas projektu veidošanā.
 • Programmas specifikācijas dokuments, piemēri.
 • Programmēšanas projekta veidošana 7. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei:
  • HTML elementi; eventListener; funkcijas; zīmēšana.
 • Programmēšanas projektu veidošana 8. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei:
  • HTML elementi; datu masīvi; eventListener; funkcijas.
 • Programmēšanas projektu veidošana 9. klasēm mācību satura padziļinātai apguvei:
  • HTML elementu veidošana ar JavaScript; datu masīvi; eventListener; nosacījumi.
 • JavaScript pamatelementi – mainīgie, funkcijas, notikumu klausītāji, datu masīvi, failu lasīšana, zīmēšana.

Lai piedalītos nodarbībās, nepieciešams dators (vēlams 2 ekrāni ērtākam darbam), interneta pieslēgums, pieeja Zoom platformai. Nodarbības vadīs Ventspils Digitālā centra IT pulciņu vadītājs Didzis Ābele. Dalības maksa par kursiem 18,41 EUR. Apmācību noslēgumā dalībnieki saņems Ventspils Digitālā centra sertifikātu.

Ja kursa dalībniekam nebūs iespēja pievienoties kādai no tiešsaistes nodarbībām, tad nodarbības ierakstus un mācību materiālus būs iespēja apskatīt Ventspils Digitālā centra mācību platformā, kur tie būs pieejami 6 mēnešus, lai dalībnieki jebkurā laikā varētu atsvaidzināt zināšanas par apgūto.

Papildus informācija Ventspils Digitālajā centrā, Akmeņu ielā 3, rakstot uz e-pastu macibas.vdc@ventspils.lv vai zvanot pa tālruni 63607607. Aktuālā informācija par Digitālā centra piedāvājumu pieejama sociālajos tīklos Facebook un Instagram @vdcentrs, kā arī mājas lapā www.digitalaiscentrs.lv.

 

20.12.2023. / Autors: Ventspils Digitālais centrs / Foto: Ventspils Digitālais centrs