Jau sestdien, 9.novembrī, notiks pasaules diktāta latviešu valodā rakstīšana, un šī akcija notiks jau piekto gadu. Vēl ir iespējams pieteikties dalībai rakstīšanā, kas Ventspils pilsētā notiks augstskolā.

Kā liecina akcijas rīkotāju dati, pasaules diktātam latviešu valodā rakstīšanai klātienē pieteikušies jau 794 cilvēki. Ir saņemti 467 pieteikumi diktāta rakstīšanai Rīgā, 78 – Liepājā, 40 – Valmierā, pa 32 – Daugavpilī un Rēzeknē, 31 – Jēkabpilī, 30 – Jelgavā, 27 – Cēsīs, 24 – Ikšķilē, 17 – Ventspilī, 16 – Bauskā.

Jaunākajai potenciālajai dalībniecei no Cēsīm ir vien astoņi gadi, savukārt vecākā interesente ir 82 gadus veca kundze, kura diktātu rakstīs Vidzemes Augstskolā Valmierā. Vidējais dalībnieku vecums ir 35,6 gadi.

Diktāts latviešu valodā un visā pasaulē norisinās jau piekto gadu pēc kārtas. Šogad tekstu īpaši šim nolūkam ir radījusi rakstniece Nora Ikstena.

Šogad pirmo reizi diktāta vēsturē tas tiks translēts tiešajā ēterā Latvijas Radio 1 raidījumā Kultūras Rondo, tādēļ interesenti varēs pierakstīt diktātu, klausoties radio, un vēlāk salīdzināt savu veikumu ar pareizo variantu vietnē raksti.org.

Akcijas sākums plkst.12.15.

06.11.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay