Autotransporta direkcija sola neslēgt tos reģionālos autobusu maršrutus Latvijā, kuri ir vienīgie, kas ļauj apkārtnes vai pagastu iedzīvotājiem nokļūt darbā vai novada centrā, kā arī reisus, kuros pārvadā skolēnus uz skolu, intervijā Latvijas radio apgalvoja direkcijas vadītājs Kristiāns Godiņš.

Pēc viņa teiktā, pasažieru skaits pēdējo desmit gadu laikā arvien sarūk un kļūst mazāks, līdz ar to pieaug izdevumi, bet pašu pārvadātāju ieņēmumi sarūk. Pašlaik finansējuma visam esošajam maršrutu tīklam nepietiek, teica Godiņš.

Direkcija atzīst, ka priekšā ir sāpīgāki un mazāk sāpīgi lēmumi par maršrutu slēgšanu, bet tā arī vēlas panākt, lai pēc iespējas mazāk ciestu sabiedriskā transporta lietotāji ikdienā.

Direkcija piedāvā samazināt reisu skaitu tur, kur ir ļoti mazs pieprasījums, vai arī slēgt maršrutus, ja tie pārklājas ar citiem maršrutiem un iedzīvotājiem ir iespēja nokļūt no viena punkta uz otru ar citiem reisiem. Tas vieš cerības, ka Ventspils novadā neslēgs, piemēram, sezonālos reisus maršrutā Ventspils – Mazirbe, kas vasaras sezona kursē divas reizes dienā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA