Šonedēļ tiek uzsākti un divus mēnešus turpināsies Ventspils radio un televīzijas torņa pretkorozijas apstrādes darbi. Lai gan ap torni tiks izvietots aizsargtīkls, gruntēšanas un krāsošanas darbu laikā torņa tuvākās apkaimes iedzīvotāji aicināti nenovietot transporta līdzekļus torņa tuvumā esošajos Ģertrūdes, Andreja, Raiņa un Jūras ielas posmos, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (turpmāk – LVRTC).

“Metāla torņu pretkorozijas apstrādes mērķis ir pagarināt torņa kalpošanas laiku, kā arī uzlabot sakaru torņa estētisko veidolu, ievērojot to, ka tas ir viens no pamanāmākajiem industriālajiem objektiem pilsētvides ainavā,” uzsver LVRTC Korporatīvās komunikācijas daļas vadītāja Vineta Sprugaine.

Pretkorozijas apstrādes darbi notiks gan darba dienās, gan sestdienās laikā no plkst. 9.00 līdz plkst. 18.00. Darbi notiks visā torņa augstumā. Ievērojot torņa atrašanās vietu, kā arī Ventspilī valdošos vējus, darbu laikā tornis tiks apklāts ar aizsargtīklu. Lai gan tiks veikti visi iespējamie pasākumi torņa aizklāšanai un krāsas pilienu izplatīšanās risku samazināšanai, ņemot vērā darba specifiku šādā augstumā, vēja ietekmē iespējama krāsas pilienu izplatīšanās līdz pat 60m attālumā no torņa.

Sākoties gruntēšanas un krāsošanas darbiem, lai mazinātu risku apkārtējiem iedzīvotājiem un īpašumiem,  lūdzam iedzīvotājus pēc iespējas neuzturēties torņa tuvumā, kā arī nenovietot transporta līdzekļus torņa tiešā ietekmes zonā Ģertrūdes, Andreja, Raiņa un Jūras ielās. Tāpat LVRTC ir uzdevis darbu veicējam organizēt ceļa zīmes “Stāvēt aizliegts” izvietošanas nodrošināšanu Ģertrūdes un Andreja ielas posmos.

Pretkorozijas apstrādes darbus pēc LVRTC pasūtījuma veiks SIA “MC Atēnas”, kas darbu laikā nepieciešamības gadījuma var sazināties ar iedzīvotājiem dažādu operatīvu jautājumu saskaņošanai.

Šāda apjoma pretkorozijas apstrādes darbus, kas ietver gan torņa attīrīšanu, gan gruntēšanu, gan dekoratīvo krāsošanu, LVRTC savos torņos un mastos plānveidā veic aptuveni reizi desmit gados. 1982.gadā darbu uzsākušajam Ventspils radio un televīzijas tornim pretkorozijas apstrāde tiks veikta ceturto reizi. Pirmo reizi šādi darbi veikti vien sešus gadus pēc torņa uzcelšanas 1988.gadā, bet pēdējo reizi šāda apjoma darbi Ventspils tornī notikuši 2014.gadā.

Ventspils radio un televīzijas tornis ir 57m augsts un nodrošina maksas un bezmaksas zemes apraidē esošo TV programmu izplatīšanu, kā arī sabiedriskā radio un virknes komercradio programmu izplatīšanu. Tāpat torni savu pakalpojumu sniegšanai izmanto arī nacionālie un reģionālie elektronisko sakaru operatori.

 

5.09.2023. / Autors: VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs