Dome aizņemsies 435 000 eiro inovāciju centra projektēšanai

1125

Ventspils pilsētas dome aizņemsies 435 000 eiro daudzfunkcionāla inovāciju centra būvprojekta izstrādei.

Ventspils pilsētas dome piektdien nolēma ņemt aizņēmumu Valsts kasē uz pieciem gadiem investīciju projekta Inovāciju centra un publiskās infrastruktūras izbūve Rūpniecības ielas rajonā būvprojekta izstrādei.

Būvprojekta izstrādi plānots pabeigt līdz 2018.gada pirmajam ceturksnim, savukārt ēkas būvniecība plānota laikā no 2018. līdz 2020.gadam.

Daudzfunkcionālo inovāciju centru Ventspilī projektēs Lietuvas arhitektu birojs Ambraso. Lietuviešu arhitektu jaunbūvējamās ēkas metu konkursā iesniegtais darbs ar nosaukumu Kāpa 2016 iepriekš 15 piedāvājumu konkurencē tika atzīts par vispiemērotāko plānotajai jaunbūvei, tāpēc Ambraso kā vienīgais dalībnieks piedalījās sarunu procedūrā bez iepirkuma konkursa izsludināšanas.

Kā liecina Iepirkumu uzraudzības biroja informācija, būvprojekta izstrāde izmaksās 490 000 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Daudzfunkciju inovāciju un zinātnes centra ēku vairāk nekā 6600 kvadrātmetru platībā paredzēts uzbūvēt Ventspilī, Rūpniecības ielā 2, izveidojot tajā inovāciju centru ar nomas telpām jauno uzņēmēju atbalstam un piesaistei un jaunu darbavietu radīšanai, kā arī interešu izglītības centru jeb zinātnes centru, kas pēc satura būs līdzīgs Igaunijā esošajam Ahhaa centram.

Zinātnes centrā paredzēts uzstādīt interaktīvus stendus, kas saistīti ar fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju, matemātiku, tehnoloģijām un sevis izzināšanu, kā arī bērnu galerijas, sporta galerijas un ar ūdeni saistītas interaktīvu stendu galerijas, kas rosinās jauniešus vairāk interesēties par eksaktajām zinātnēm, izprast vienkāršus fizikas un dabas likumus.

Būvniecībai plānots piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu.