Lai gan Vecgada diena saskaņā ar sinoptiķu prognozēm tiek solīta vētraina, tomēr pašreizējās prognozes liecina, ka laikā, kad Jauno gadu sagaidīs Ventspilī – proti, plkst.0.33 pēc vietējā laika – vējš būs mazinājies tiktāl, lai vērienīgā un dārgā uguņošana notiktu un tā nebūtu jāatceļ, akcentē pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde.

Dienas gaitā vējš brāzmās sasniegs vismaz 22 m/s vai pat vairāk, tomēr uz vakaru vējš pamazām pierims. Komunālā pārvalde cer, ka vējš ap pusnakti būs pierimis pat līdz 10-12 m/s, kas vairāk nebūs šķērslis uguņošanas norisei. Turklāt laikā, kad jānotiek uguņošanai, vējš pūtīs vairs tikai ar ātrumu 6-8 m/s.

“Tas ir pieļaujams, lai saskaņā ar Pirotehnisko izstrādājumu aprites likumu svētku uguņošana varētu notikt,” norāda Komunālā pārvalde. “Arī vēja virziens solās būt uz ZR, kas ir labvēlīgs, jo pūtīs virzienā uz Reņķa dārzu, prom no skatītājiem, kas pulcēsies Lielajā laukumā.”

“Atgādinām, ka drošības nolūkos 2018. gada nogalē, uguņošana stiprā vēja dēļ tika atcelta, vēja ātrumam sasniedzot 14-15 m/s,” norādīja pārvaldē.

31.12.2019 / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Unsplash.com