Ventspils pilsētas dome veidos īpašu stipendiju par izcilību informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) jomā, lai tā veicinātu talantīgāko un spējīgāko vidusskolu absolventu piesaisti Ventspils Augstskolai (VeA), kā arī lai attīstītu IKT jomas studējošo aktivitāti akadēmiskajā, pētnieciskajā un sabiedriskajā darbā. Šādu lēmu pašvaldība pieņēmusi kārtējā domes sēdē.

Kā skaidro augstskolā, šai stipendijai varēs pieteikties IKT jomas reflektanti vai studenti, kuri ir spējuši pierādīt izcilību, augstas sekmes un īpašu radošumu vai iniciatīvu IKT jomā.

Stipendiju paredzēts piešķirt jau no šī gada septembra. To katru gadu varēs saņemt līdz pat desmit labākie IKT jomas studenti.

Stipendija tiks piešķirta uz desmit mēnešiem, katru mēnesi izmaksājot 200 eiro, norādīja VeA.

Jaunajiem reflektantiem, kuri plāno uzsākt studijas kādā no VeA IKT jomas pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības, bakalaura vai maģistra studiju programmām, pieteikšanās stipendijai tiks izsludināta līdz ar uzņemšanas sākumu jūnija beigās. Pieteikšanās vecāko kursu pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības, bakalaura vai maģistra studiju programmu studentiem tiks izsludināta no 1.jūnija līdz 30.jūnijam.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: VeA