Otrdien Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Vides izglītības fonds pasniegs Zaļos karogus tām Latvijas izglītības iestādēm, kurām piešķirts Ekoskolu statuss. Šogad 132 izglītības iestāžu vidū ir arī trīs Ventspils skolas.

Līdz šim jau vairākkārt Ekoskolas statusu ir ieguvušas Ventspils 4.vidusskola un 1.pamatskola, tās arī šogad izpelnījušās šādu augstu atzinību. Pirmo reizi šīm skolām pievienojusies arī pirmā Ventspils pirmsskolas izglītības iestāde – bērnudārza Varavīksne.

Šogad kopumā jau 132 Latvijas izglītības iestādēm jaunajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē piešķirts Ekoskolas statuss un Zaļā karoga balvu, informē Vides izglītības fonds.

Pasaules mēroga programmā, kurā iesaistījušās 64 valstis, var piedalīties ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem. Dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai skolas kolektīvam, bet arī pašvaldībām, jo līdztekus citiem mērķiem programmā aktīvi tiek veicināta arī sabiedrības līdzdalība apkārtējās vides pārvaldībā.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Vides izglītības fonds