Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs atrodas Irbenē, bijušajā Padomju armijas pilsētiņā, un tā saimnieks ir Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūts. Šeit joprojām zinātniskos nolūkos darbojas 32 m pilnīgi grozāma paraboliska antena RT-32, kas ir lielākā Ziemeļeiropā un astotā lielākā pasaulē, kā arī otra – 16 m antena RT-16. Abas antenas atjaunotas 2015. gada vasarā.

Zinātne

Paraboliskās antenas tiek izmantotas starpzvaigžņu vides objektu novērojumos, Saules radionovērojumos, asteroīdu un Zemei tuvo mākslīgo ķermeņu, to skaitā kosmisko atlūzu radiolokācijā, sevišķi lielas bāzes interferometrijas novērojumos, sekojot objektiem ārpus Saules sistēmas.

Ekskursijas programma

Pastaiga pa Irbenes teritoriju apkārt radioteleskopam RT-32;

RT-8 torņa un tajās izvietotās ekspozīcijas par RT-32 un RT-16 darbību PSRS laikā apskate;

Pie RT-8 izvietotās “vecās” RT-16 antenas apskate;

Pārgājiens pa pazemes tuneli.

Tūrisma pakalpojumu tarifi VSRC

Ekskursijas notiek tikai grupās ( 1-4 cilvēki ) – 65 EUR* par grupu

atsevišķi netiek izdalīti studenti, bērni vai pensionāri.   

* cenā iekļauti mutes aizsargmaskas, vienreizējie cimdi un uz vietas lietojamie dezinfekcijas līdzekļi.

Vairāk informācijas: https://www.virac.eu/ekskursijas

Kā pieteikties?

Ekskursijas notiek tikai gida pavadībā (latviešu, angļu un krievu valodās) pēc iepriekšēja pieraksta un ja biļetes iegādātas vismaz 10,- EUR vērtībā. Lai pieteiktos ekskursijai, nepieciešams sūtīt e-pastu uz adresi: infovirac@venta.lv vai zvanīt uz 29230818.

Ekskursiju noteikumi

Ekskursijas iespējamas tikai kopā ar mūsu gidu;

Apmeklētājiem jāievēro darbinieku norādījumi;

Ekskursija notiek, ja uz to iegādātas biļetes vismaz 20 EUR apmērā par savlaicīgi pieteiktu ekskursiju, bet par nepieteiktu ekskursiju minimālā samaksa ir 20 EUR;

  • Ekskursijas ilgums: 1-1.5 h;
  • Dodoties pastaigā, ekskursiju dalībnieki pēc gida uzaicinājuma atstāj ēkā “Kristāls” savus mobilos telefonus un citas ierīces, kas raida signālu radioviļņu diapazonā, ko saņem atpakaļ pēc ekskursijas noslēguma;
  • Ekskursijas notiek pēc iepriekšēja pieraksta;
  • Iepriekš nepieteiktās ekskursijas gidi veic pēc izsaukuma (gidu ierašanās laiks 30-40 min.) par papildus samaksu (20 EUR), zvanot uz +37129230818.

Plašāka informācija www.virac.eu

21.10.2020. / Autors: Ventspils augstskola / Foto: Pixabay