Ekspluatācijā pieņemta Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēka

0
474

Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) eksperti piektdien apsekoja Ventspils Mūzikas vidusskolas un koncertzāles ēku, kā noslēgumā parakstīja aktu par tās pieņemšanu ekspluatācijā, paziņoja gan Būvniecības valsts kontroles biroja pārstāve Elīna Balgalve, gan Ventspils pilsētas pašvaldība.

Šonedēļ eksperti izvērtēja ēkas būvniecības dokumentāciju, ko bija iesniegusi pašvaldība, kā arī klātienē apmeklēja objektu. Būvniecības valsts kontroles birojs būvdarbu laikā veica regulāru objekta kontroli, sniedza konsultācijas un nodrošināja atbildes uz būvniecības dalībnieku jautājumiem. Lai arī vēlāk atklājās dažas nepilnības, kā arī pār būvniecības procesu pārklāja korupcijas skandāla ēna, tomēr ar nelielu aizķeršanos ēka ir pieņemta ekspluatācijā.

Būvdarbu kontroles nodaļas vadītājs Jānis Palamarčuks pēc akta parakstīšanas novēlēja: “Novēlam, lai koncertzāle priecē daudzus mūzikas mīļotāju, bet jaunā mūzikas vidusskola rada prieku par mūsdienīgo mācību vidi tās audzēkņiem.”

Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas būvniecība Lielajā laukumā sākās 2017.gada februārī. Milzīgās ēkas kopējā platība ir 6883 kvadrātmetri, no tiem 76% telpu paredzētas skolas vajadzībām, bet 24% – komerciālo un nekomerciālo koncertzāles Latvija funkciju īstenošanai. Koncertzālē būs vieta 600 klausītājiem.

Jau ziņots, ka Iekšējās drošības birojs aizdomās par kukuļa pieņemšanu saistībā ar Ventspils Mūzikas vidusskolas jaunās ēkas atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām aizturēja četras Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes amatpersonas, tai skaitā abus brigādes komandiera vietniekus Romānu Andrijausku un Mursalu Kerimovu. Par iespējamu kukuļdošanu, lai panāktu labvēlīga lēmuma pieņemšanu no VUGD amatpersonu puses, skatot jautājumu par būvobjekta atbilstības novērtēšanu ugunsdrošības prasībām, aizturēts pilnsabiedrības Merks-Ostas celtnieks pārstāvis un SIA VPM Latvija īpašnieks un darbinieks. VPM Latvija šajā būvobjektā veica projekta ugunsdrošības risinājumu apsekošanu.

Koncertzāli plānots svinīgi atklāt 25.jūlijā.