Pēc divu mēnešu ilgiem būvdarbiem šonedēļ ir pilnībā pabeigti būvdarbi gājēju ietves pārbūvei Kuldīgas ielas posmā no Raiņa ielas līdz ēkai Kuldīgas ielā 25A, kur šajā posmā tika izbūvēti četri pandusi, vides pieejamības nodrošināšanai un ietves pielāgošanai vecākiem ar ratiņiem.

Kā skaidroja pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, vienlaicīgi ar četru pandusu izveidi, trīs posmos tika pilnībā no jauna izbūvētas kāpnes, kā arī Raiņa ielas posmā no jauna tika veidota ēkas atbalsta siena. Jaunie pandusi izvietoti Kuldīgas ielā – nobrauktuvē pie Swedbank ēkas, pretī Narvesen preses kioskam, kā arī pretī veikalam Drogas Raiņa ielas krustojumā, kur tika izveidoti divi pandusi ar 5% slīpumu nobrauktuvē.

Gar pandusu malām uzstādas atbalsta margas, kas paredz ērtu pārvietošanos visām personām ar kustību traucējumiem, senioriem un māmiņām ar ratiņiem. Tā pat uz pandusa uzbraucamās daļas izveidotas taktīlās joslas. Veicot pandusu izbūvi, vienlaicīgi tika pazeminātas apmales abās pārejās Kuldīgas un Ganību ielās pie preses kioska, bet nākamie apmaļu pazemināšanas darbi plānoti Raiņa, Kuldīgas un Kārļa ielas krustojumā.

Kopējās būvdarbu izmaksas bija 124 tūkstoši eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Komunālā pārvalde