Pagājušajā nedēļā ir uzsākta Katoļu ielas 40 futbola stadiona renovācija. Līdz mēneša beigām tiks noņemta mākslīgā seguma virskārta, salaboti iesēdumi pamatkārtā, bet pēc tam sadarbībā ar Latvijas Futbola federāciju tiks uzklāts jauns un mūsdienīgs mākslīgā zālāja segums.

Rudenī Katoļu ielas futbola stadionā plānots uzstādīt arī jaunu energoefektīvu apgaismojumu – 32 LED prožektorus ar spilgtuma vērtību 350 lux. Tāpat pārskatāmā nākotnē Katoļu ielā 40 plānots uzstādīt futbolistu ģērbtuves.

Futbola stadions Katoļu ielā 40 aprīkots ar mākslīgo zālāju, kas uzklāts 2014. gadā un deviņu gadu laikā stadiona segums bija būtiski nolietots, tādēļ tiek veikta tā nomaiņa. Uz LED gaismekļiem tiks nomainīts mākslīgais apgaismojums, kurā izmantotas vecā tipa apgaismojuma spuldzes, tās šobrīd vairs nenodrošina labu redzamību, kā arī neatbilst energoefektivitātes prasībām.

Futbola laukumā notiek gan ikdienas treniņi, gan plašāka mēroga sacensības, piemēram, Latvijas čempionāta 1. līgas spēles. Futbola laukuma segums, ieskaitot drošības un iesildīšanās zonu ir 101,5 m x 65,5 m un šāds laukuma izmērs atbilst UEFA I un II kategorijas stadiona prasībām.

Katoļu ielas 40 futbola stadions ir galvenā futbola treniņu un spēļu norises vieta Ventspilī. Sezonas laikā šeit tiek aizvadītas vismaz 5 – 6 futbola 1. līgas mājas spēles, kā arī visa gada griezumā vismaz 10 galvenās jauniešu futbola līgas mājas spēles.

 

17.07.2023. / Autors: OC “Ventspils” / Foto: OC “Ventspils”