Šī gada janvārī, salīdzinot ar 2017. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 4,2 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā par 4,4%, ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 0,5% un elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 4,2%.

Nozīmīgs produkcijas apjoma pieaugums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija automobiļu, piekabju un puspiekabju ražošanā (+36,2%), ķīmisko vielu un ķīmisko produktu ražošanā (+27,6%), gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas (+6,3%), kā arī pārtikas produktu ražošanā (+3,1%).

Savukārt produkcijas izlaide samazinājās koksnes un koka izstrādājumu ražošanā – par 1%, dzērienu ražošanā – par 11,6%, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošanā – par 6,4%, kā arī tekstilizstrādājumu ražošanā – par 3,4% un apģērbu ražošanā – par 2,7%.

2018. gada janvārī, salīdzinot ar 2017. gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 1,6%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 2,3% un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 5%, bet pieaugums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 1,8%.

Apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 10,3%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 13% un eksportā – par 9,1% (tai skaitā eirozonā – par 11,7%, ārpus eirozonas – par 7%).

Apstrādes rūpniecības apgrozījums pieauga par 2,7%. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 1,3% un eksportā – par 3,5% (tai skaitā eirozonā kritums par 1,4%, bet ārpus eirozonas pieaugums par 7,9%).

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA