Aizvadītajā nedēļā, no 17.oktobra līdz 23.oktobrim, Latvijā par 15,7% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Aizvadītajā nedēļā tika reģistrēti 4 373 jauni Covid-19 gadījumi, savukārt infekcijas reproduktivitātes koeficients nedaudz pieaudzis un sasniedzis (R) 0,87. Par 8% samazinājies pacientu skaits stacionāros, norāda SPKC.

Iepriekšējās nedēļas laikā Covid-19 gadījumu skaits samazinājies visos Latvijas reģionos.

Visās vecuma grupās turpina samazināties saslimstība ar Covid-19, tomēr vecuma grupā no 10 līdz 19 gadu vecumam samazinājums vairs nav izteikts.

Kā norāda SPKC, saslimstības samazinājums novērojams ne tikai Latvijā, bet arī kopumā visā Eiropā.

Tāpat SPKC atgādina, ka pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 ir pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos, kā arī ir iespējams vakcinēties pret gripu, tādējādi pasargājot sevi no gripas izraisītām komplikācijām.

Vakcināciju pret gripu un Covid-19 var saņemt vienā vakcinācijas reizē, norāda SPKC.

Īpaši nozīmīgi tas ir hronisko slimību pacientiem, senioriem, bērniem un grūtniecēm, kā arī tiem cilvēkiem, kuriem plānots saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, piemēram, plānveida operācijas.

 

24.10.2022. / Autors: BNN / Foto: Unsplash