Jau šonedēļ no 21. līdz 23. jūlijam norisināsies 11. starptautiskais ielu sporta un kultūras festivāls “Ghetto Games” Ventspilī.

Šī gada festivālā sportisti no visas Eiropas sacentīsies ne tikai par naudas balvām, bet arī vērtīgiem punktiem, lai kvalificētos Olimpiskajām spēlēm Parīzē. Sportiskos notikumus papildinās gan skatītāju iemīļotas disciplīnas, piemēram, brīvrunu batls, gan jaunumi – šahbokss. Paralēli festivālā tiks piedāvātas aktivitātes un gastronomiskas baudas visai ģimenei.

Festivāls piektdienā aizsāksies ar skeitparka sporta veidu sacensībām – Latvijas Inline kausu un skeitborda sacensībām junioriem un sievietēm. Kā arī piektdien tiks atklāts pirmais “Ghetto Fight” cīņu festivāls, kas norisināsies divu dienu garumā uz diviem dažādiem cīņu ringiem. Par tradīciju kļuvušais Ghetto Games Brīvrunu batls piektdienas vakarā plkst. 20.00 oficiāli atklās festivālu ar labākajiem Latvijas brīvrunas meistariem un dalībniekiem arī no Ventspils.

Festivāla otrajā dienā turpināsim ar skeitparka sporta veida PRO grupu sacensībām skeitbordā, inline un BMX, kur paredzēta plašākā starptautiskā pārstāvniecība no visiem sporta veidiem, jo šīs disciplīnas dalībnieki cīnīsies par vērtīgiem punktiem Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UIC) rangā, kas dod iespēju tālāk kvalificēties Olimpiskajām spēlēm Parīzē 2024. gadā. “Ghetto Fight” cīņu festivāla otrajā dienā notiks atvērtais treniņš ar Eiropas K-1 čempionu Farrukh Gafurov  visiem festivāla interesentiem, varēs baudīt šahboksa cīņas, kur dalībnieki ne tikai boksēsies, bet arī spēlēs šahu. Savukārt, jaunākie “Ghetto Fight” cīņu festivāla dalībnieki varēs piedalīties “Mazo stipro skrējienā”.

Festivāla noslēdzošajā dienā kā centrālais dienas notikums ir paredzēts augstākās raudzes basketbola turnīrs Ghetto Basket Baltijas līga 3×3 basketbolā ar spēcīgākajām 3×3 basketbola komandām no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Komandas cīnīsies par ceļazīmi uz prestižo FIBA 3×3 Masters turnīru Lozannā, Šveicē. Skeitparkā visas dienas garumā norisināsies “Rideoo scooter” sacensības un lielajā laukumā “Ghetto Dance” sacensības hip-hop un All-styles kategorijās.

Festivālā visu trīs dienu garumā darbosies Ghetto Food festivāls, kā arī dažādas aktivitātes ģimenēm – dip dap sacensības, fingerborda meistarklases, galda hokeja meistardarbnīcas, piepūšamās atrakcijas, basketbola 3 punktu metienu stacija u.c. aktivitātes.

Ieeja skatītājiem ir BEZMAKSAS.

Informācija par pasākuma norisi un programmu tiks papildināta, sekot jaunumiem var GGFEST Facebook un Ghetto Games sociālajos tīklos un tīmekļa vietnēs www.ggfest.com un www.ghetto.lv .

Ghetto Games festivālu Ventspilī līdzfinansē Ventspils valstpilsētas pašvaldība.

Festivāla programma pieejama ŠEIT.

 

18.07.2023. / Autors: Ghetto Games / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs