Latvijas Dabas muzejā no š.g. 12. līdz 16.augustam norisināsies izstāde „Gladiolas 2020”. Tajā apskatei tiks izvietotas vairāk nekā 100 ziedu šķirnes un to hibrīdi visdažādākajās krāsās, kurus apmeklētāju vērtējumam sniegs Latvijas gladiolu audzētāji un selekcionāri.

Gladiolas labi aug dažādās augsnēs, nereaģē uz mēslošanas kļūdām, ir izturīgas gan pret pārmērīgu sausumu, gan paaugstinātu mitrumu. Ziediem ir plašs pielietojums – tos var izmantot gan kompozīciju veidošanā, gan ziedu pušķos. Regulāri noņemot izziedējušos ziedus, gladiolas savu krāšņumu saglabā ilgi, tām izplaukst visi pumpuri līdz pat vārpas galam.

Izstāde tapusi sadarbībā ar Latvijas Gladiolu un īrisu audzētāju biedrību. Tajā ar savām veidotajām šķirnēm piedalīsies selekcionāri Dace Puriņa, Laimonis Zaķis un Juris Bāze, savas krāšņās kolekcijas apskatīt aicinās  kolekcionāri  Aija Stūrīte, Raimonds Puriņš un Agra Straumane.

Izstādes laikā apmeklētāji varēs saņemt konsultācijas no gladiolu audzētājiem un selekcionāriem, būs iespēja iegādāties dažādas sīpolpuķes, īrisus un dienziedes, kas piemērotas stādīšanai tieši augustā. Gladiolu selekcionārs Laimonis Zaķis piedāvās ieskatīties savu veidoto šķirņu katalogos.

11.08.2020. / Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: Pixabay