Piektdien, 12. janvārī, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludināja gripas epidēmiju, kas nozīmē, ka saslimstība ar gripu Latvijā turpina pieaugt. Lai pasargātu pacietnus un veselības aprūpes speciālistus no inficēšanās ar gripu un covid 19, līdz epidēmijas beigām Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacientus atļauts apmeklēt, tikai valkājot sejas masku vai respiratoru.

Pacientus slimnīcā var apmeklēt:

Darba dienās noteiktā laikā – no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00;

Brīvdienās un svētku dienās – no plkst. 11.00 līdz plkst. 13.00 un no plkst. 16.00 līdz plkst. 18.00.

Pie pacienta vienlaikus var atrasties viens apmeklētājs, un apmeklēšanas laiks ir līdz 20 minūtēm. Visa apmeklējuma laikā nepieciešams lietot bahilas un šobrīd – gripas epidēmijas laikā – arī sejas masku. Ja pacientam nebūs līdzi sejas maska, tā tiks izsniegta nodaļā.

Pacientu apmeklēšana ārpus noteiktā apmeklējuma laika ir iespējama, iepriekš saskaņojot apmeklējumu ar ārstējošo ārstu vai nodaļas, kurā atrodas pacienta tuvinieks, vadītāju.

Anestezioloģijas un Intensīvās terapijas nodaļas, kā arī Infekciju slimību nodaļas pacientus apmeklētāji drīkst apmeklēt tikai ar nodaļas dežūrārsta vai pacienta ārstējošā ārsta atļauju.

Aicinām būt atbildīgiem un ievērot apmeklēšanas kārtības noteikumus, kā arī izvairīties no apmeklējuma, ja ir konstatēti saslimšanas simptomi vai akūtas augšējo elpceļu infekcijas pazīmes.

SPKC atgādina, ka visefektīvākais veids, kā aizsargāties pret nopietnām saslimšanām ar gripu un Covid-19, ir vakcinācija un aicina veselības riska grupu personām izmantot valsts nodrošinātu vakcinācijas iespēju.

 

16.01.2024. / Autors: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” / Foto: SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”