Ventspils siltums stāsta Jūrmalas kolēģiem par pieredzi tiešo norēķinu sistēmas nodrošināšanā

1378

Pašvaldības SIA Ventspils siltums viesojās kolēģi no siltumapgādes uzņēmuma SIA Jūrmalas siltums, lai iepazītos ar ventspilnieku pieredzi tiešo norēķinu sistēmas nodrošināšanā.

Galvenokārt Jūrmalas koleģus interesēja pašvaldības SIA Ventspils siltums ieviestās resursu vadības un grāmatvedības programmas Horizon Nekustamo īpašumu pārvaldības modulis komunālo norēķinu procesa organizēšanai, proti, kā tas darbojas, kādas ir šī moduļa priekšrocības un trūkumi, ar kādām problēmām nācies saskarties tā ieviešanas gaitā un kā tās tikušas risinātas. SIA Jūrmalas siltums pārstāvji atzina, ka iegūtās atziņas lieti noderēšot viņu uzņēmumam pielāgotās programmas izstrādē.

Sarunās ar kolēģiem atklājās, ka problēmas ar kurām saskaras siltumapgādes uzņēmumi ir diezgan līdzīgas. Viesi atzinīgi novērtēja ventspilnieku pieredzi darbā ar debitoriem, jo arī Jūrmalas siltumam esot līdzīgas situācijas ar nemaksātājiem un parāda piedziņas metodes.

Tā kā šobrīd Jūrmalā top jauna katlu māja, kurā kā kurināmais tiks izmantota šķelda, tad tikšanās laikā pašvaldības SIA Ventspils siltums priekšsēdētājs Arnis Uzaris dalījās arī pieredzē par siltumenerģijas pārvades sistēmas efektivitātes uzlabošanas pasākumiem un tehnoloģiskajām katlu mājas iekārtām, tostarp dūmgāzu kondensatoru. SIA Jūrmalas siltums kolēģi informēja, ka nākamreiz pieredzes apmaiņā uz Ventspili noteikti dosies arī uzņēmuma tehniskie darbinieki, lai klātienē iepazītos ar katlu māju darbību un siltumenerģijas ražošanas procesu.

Vizītes noslēgumā abas puses atzina, ka šādas tikšanās ir ļoti lietderīgas gan pieredzei, gan jaunām idejām, kuras izmantot ikdienas darbu pilnveidē.