Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” iegādājies jaunu daudzfunkcionālu smago kravas automašīnu, ko ziemas sezonā varēs izmantot Ventspils ielu attīrīšanai no sniega un apstrādei ar pretslīdes materiālu, savukārt vasaras sezonā – brauktuvju mehanizētai tīrīšanai.

Viena no galvenajām jaunās ielu komunālās automašīnas priekšrocībām ir maināmās iekārtas. Vasaras sezonā Volvo FM markas smagā kravas automašīna tiks aprīkota ar SIA “Bucher Municipal” ražoto vakuuma slaucīšanas iekārtu – birsti un vakuuma sistēmu – netīrumu uzsūkšanai tam speciāli paredzētā tvertnē. Tehnoloģija nodrošina koku lapu, smilšu un citu gružu savākšanu neatkarīgi no brauktuves virsmas veida un reljefa, tik pat kā pilnībā novēršot putekļu rašanos.

Savukārt gada aukstajā laikā jaunā automašīna tiks pielāgota ziemas dienesta vajadzībām, aprīkojot to ar universālu priekšējo sniega lāpstu, kā arī smilts un sāls kaisīšanas iekārtu ar mitrināšanas funkciju. Tādējādi apledojuma un sniega laikā jauniegādātā automašīna tiks norīkota ielu apstrādei ar pretslīdes materiālu un/vai brauktuvju attīrīšanai no sniega, gādājot par autovadītāju un gājēju ērtībām un drošību ceļu satiksmē.

Vienlaikus automašīna atbilst Eiropas Savienības EURO 6 atgāzu emisijas standartam, kas nozīmē, ka tā rada mazāku gaisa piesārņojumu. Tāpat automašīnas komplektācijā ietilpst dažādi drošības sistēmas risinājumi, piemēram, sānu skata kameru, nodrošinot vadītājam plašāku redzamības leņķi.

Jauno ielu komunālo automašīnu piegādāja SIA “Volvo Truck Latvia” sadarbībā ar SIA “Alwark” un SIA “UNIMOTORS LATVIA”.

 

23.10.2023. / Autors: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” / Foto: PSIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts”