Immer Digital ražotnē Ventspilī investēs kopumā 30 mlj. eiro

1992
Foto: Zane Bitere/LETA
Foto: Zane Bitere/LETA

Optimistiskā gadījumā uzņēmums Immer Digital jaunajā elastīgo iepakojuma materiālu ražotnē Ventspilī ieguldītās investīcijas piecu miljonu eiro apmērā plāno atpelnīt piecu gadu laikā, ražotnes atklāšanā sacīja uzņēmumu grupas Immer Group prezidente Irina Mirošņika.

Uzņēmums plāno paplašināt ražotni Ventspilī un tuvāko divu gadu laikā ieguldīt 25 miljonus eiro jauna ražošanas korpusa izveidē, sacīja kompānijas rīkotājdirektors Oļegs Savickis.

Viņš norādīja, ka minētie 25 miljoni eiro paredzēti, lai jaunajā korpusā uzstādītu jauna veida ražošanas iekārtas, savukārt ražošanas ceha ēku Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā būvēs Ventspils brīvostas pārvalde. Tādējādi līdz 2018.gada beigām ražotnē ieguldītais investīciju apmērs, ieskaitot jau ieguldītos piecus miljonus eiro, sasniegs 30 miljonus eiro.

“Plānojam, ka 2018.gada beigās mēs sāksim izmantot jauno ēku. Nevaram rēķināties tiki ar cilvēkiem, kas strādā laboratorijā un ražošanā. Būs nepieciešami arī dizaineri, kuri sagatavo failus drukai, laboranti, pārdevēji un citi darbinieki,” sacīja Savickis.

Mirošņika pastāstīja, ka ražotnes celtniecībai izvēlētā vieta izraudzīta pirms diviem gadiem ar mērķi sākt elastīgā iepakojuma ražošanu Eiropas Savienībā (ES). Tā ir jau otrā uzņēmumu grupai Immer Group piederošā ražotne. Uzņēmums izmantos grupas ražošanas tehnoloģijas, patentus, izejmateriālus un kopā ar kolēģiem no Ukrainas apmācīs personālu. Uzņēmumā iecerēts nodarbināt apmēram 100 cilvēku.

Ražotnes atklāšanā Mirošņika sacīja, ka pirms lēmuma par ražotnes atvēršanu Latvijā uzņēmums apsvēra iespējas investīciju projektu realizēt arī Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Taču, izvērtējot iespējas nodarbināt vietējo darbaspēku, kā arī vietējās varas atbalstu ražošanas attīstībai un citus faktorus, uzņēmums izlēmis par labu Ventspilij. Viņa pastāstīja, ka ražotnē ir jaunākās tehnoloģijas, kas paver jaunas laminācijas, kā arī etiķešu ražošanas iespējas, un citas modernākās tehnoloģijas iepakojuma materiālu ražošanā.

Pateicoties inovatīviem patentētiem risinājumiem tiks izgatavoti augstas kvalitātes videi draudzīgi elastīgie iepakojumu materiāli, kas atbilst starptautiskajiem – Eiropas Savienības (ES) un arī ASV – standartiem.

Mirošņika pateicās Ventspils pašvaldībai, kā arī sadarbības partneriem un kolektīvam par atbalstu, un pauda pārliecību, ka ražotnē vēl daudz kas tiks paveikts.

Ventspils mērs Aivars Lembergs Immer Digital ražotnes atklāšanā teica, ka vēlas, lai Ventspilī ir attīstīta ražošana, norādot, ka neviena valsts un industrija nav iedomājama bez mūsdienīgiem attīstības risinājumiem.

Viņš arī atzīmēja, ka no ES fondu piešķirtajiem līdzekļiem tikai neliela daļa ir vērsta uz ražošanas attīstību, jo finansējuma piešķīrēji nevēlas attīstīt pilsētas un saglabāt tajās darbavietas. Taču līdz ar Immer Digital ražotnes atvēršanu Ventspilī paveras arī jaunas iespējas nodrošināt darbu vietējiem iedzīvotājiem. Lembergs novēlēja ražotnes īpašniekiem attīstību, kā arī iespējas dot labi apmaksātu darbu rūpnīcā strādājošajiem. Tāpat viņš pauda novēlējumu, lai rūpnīca būtu pelnoša, un tai būtu jaunas tirgus attīstības iespējas.

Savukārt Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra ražotnes atklāšanā uzsvēra, ka šodien Ventspilij un Latvijai ir svētki, jo atvērta jauna ražotne, kas ir vienīgā šāda veida ražotne Ziemeļeiropā. Viņš sacīja, ka valsts attīstība lielā mērā ir atkarīga no ražotājiem, jaunām tehnoloģijām, un ražošanas process ir jāvērš uz to, lai Latvija būtu augsti attīstīta, konkurētspējīga valsts. Viņš pauda cerību, ka ražotne tās īpašniekiem dos peļņu un nodrošinās iespējas sasniegt nospraustos mērķus. Tāpat Putra norādīja, ka no savas puses centīsies panākt, lai inovācijām un ražošanas attīstībai būtu pieejami nepieciešamie finanšu instrumenti.

Immer Digital dibināta 2015.gada beigās ar mērķi sākt elastīgā iepakojuma ražošanu Eiropas Savienībā, Ventspilī. Tā ir otrā uzņēmumu grupas ImmerGroup ražotne. Elastīgo polimēru iepakošanas materiālu rūpnīca Ukrainā ImmerUkrplastic nodrošina ražošanas ciklu no granulām un krāsām līdz gataviem materiālu ruļļiem un maisiem. ImmerUkrplastic klientu vidū ir starptautiski uzņēmumi – Coca Cola, Nestle, JDE, Kraft, Mondalez u.c.