Ventspils pilsētas domes vēlēšanām iesniegto deputātu kandidātu sarakstu pieteicēji 9. aprīlī piedalījās izlozē, lai noteiktu, kāds numurs katram sarakstam būs 5. jūnija pašvaldību vēlēšanās. Sarakstu numuri tika izlozēti to reģistrēšanas secībā.

1. numurs ticis partijas “Alternative” sarakstam. To var dēvēt par sava veida likteņa ironiju, jo no šī saraksta vēlēšanās startē tikai viens kandidāts – Sergejs Borisjuks.

2. numurs ir Jaunās Konservatīvās partijas sarakstam, kurā startē desmit deputātu kandidāti (no 16 iespējamajiem), bet saraksta līderis un līdz ar to arī pilsētas mēra amata kandidāts ir Bruno Jurševics.

Ar 3. numuru startē Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”–“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”. Nacionālā apvienība piedāvā pilnu sarakstu – 16 deputātu kandidātus, bet tās līderis ir Māris Ganuss.

4. numurs ir sociāldemokrātiskai partijai “Saskaņa”, kura arī piedāvā 16 deputātu kandidātus. Līderis – Aleksejs Medvedevs.

Ilgus gadus Ventspilī pie varas esošajai partijai “Latvijai un Ventspilij” ticis 5. numurs. Neraugoties uz pirmās instances tiesas spriedumu un kā drošības līdzekli piemēroto apcietinājumu, šī saraksta līderis un kandidāts mēra amatam jau tradicionāli ir Aivars Lembergs. Arī šī partija startē ar pilnu sarakstu – 16 deputātu kandidātiem.

6. numurs ir partijai “Latvijas attīstībai”, kuras sarakstā ir 13 deputātu kandidāti. Šī saraksta līderis ir Edgars Čeporjus.

Savukārt 7. numurs ticis “Jaunā Vienotība/Latvijas Reģionu apvienība” sarakstam, kurš vēlētāju izvēlei piedāvā 16 deputātu kandidātus. Saraksta līderis ir domes līdzšinējās opozīcijas vadītājs Ģirts Valdis Kristovskis.

Izlozēti arī Ventspils novadā iesniegto deputātu kandidātu sarakstu numuri. 1. numurs ticis politiskajai partijai “Latvijas Reģionu Apvienība”, 2. – Latvijas Zemnieku savienībai, bet 3. – Nacionālajai apvienībai “Visu Latvijai!”–”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”.

2017. gada pašvaldību vēlēšanās no Ventspilī iesniegtajiem septiņiem deputātu kandidātu sarakstiem uz 13 deputātu vietām kopumā kandidēja 87 pretendenti, proti, uz vienu deputāta krēslu cerēja turpat septiņi cilvēki, un arī šajās vēlēšanās aina ir līdzīga. Par 13 domnieku vietām šoreiz spēkiem mērosies 88 deputātu kandidāti.

 

16.04.2021. / Autors: Ilona Bērziņa / Foto: Ventspilnieks.lv arhīvs