Ventspils bibliotēka sadarbībā ar Ventspils Starptautisko Rakstnieku un tulkotāju māju izsludina konkursu „Kurzemes prozas lasījumi 2020”.

Konkursā aicināti piedalīties Kurzemes autori, kuri raksta prozu, iesniedzot savus darbus datorizdrukā Ventspils bibliotēkā, Akmeņu ielā 2, Ventspilī, LV-3601 vai elektroniskā versijā e-pastā biblioteka@ventspils.lv līdz š.g. 16. novembrim. Šogad autoriem ir jāiesniedz arī darba lasījuma video, pievienojot to datu nesējā vai sūtot elektroniski uz biblioteka@ventspils.lv.

Konkursa žūrija, izvērtējot iesūtītos darbus un video lasījumus, paziņos autorus, kurus uzaicinās piedalīties konkursa otrajā kārtā, kas notiks klātienē 28. novembrī plkst. 12.00. Autorus par to informēs personīgi un viņu vārdus izziņos Ventspils bibliotēkas tīmekļa vietnē www.biblioteka.ventspils.lv un Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas tīmekļa vietnē www.ventspilshouse.lv.

Žūrija izvēlēsies darbus, kuru autorus uzaicinās klātienē piedalīties festivāla „Prozas lasījumi 2020” pasākumos, kas notiks decembra sākumā Rīgā.

Konkursa “Kurzemes prozas lasījumi 2020” darbus vērtēs Ventspils bibliotēkas direktore Astra Pumpura, dzejniece Ieva Rupenheite, Ventspils Augstskolas Tulkošanas studiju fakultātes docents Jānis Vādons, rakstniece Laimdota Sēle un rakstniece Kristīne Ulberga

„Kurzemes prozas lasījumi” šogad norisināsies jau vienpadsmito reizi.  2019. gadā “Kurzemes prozas lasījumu” konkursam savus darbus bija iesūtījuši 30 autori. Par labāko žūrija atzina Guntas Šnipkes stāstu “Anntante un citi zvēri”, 2. vieta Rūtai Holenderei par stāstu “Vēsturiskās sirdsapziņas biedrība”.

Festivāls “Prozas lasījumi” norisinās kopš 1995. gada. Gadu gaitā „Prozas lasījumi” no neliela pasākuma Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei izauguši vairāku dienu prozas festivālā, kura programmā ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no Eiropas valstīm.

22.10.2020. / Autors: Ventspils bibliotēka  / Foto: Pixabay