Sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 18:00 apmeklētajiem atvērs jauno Piejūras brīvdabas muzeja ēku un ekspozīciju.

Jaunā muzeja ēka ir daļa no apjomīgā projekta “Ziemeļkurzemes kultūrvēsturiskā un dabas mantojuma saglabāšana, eksponēšana un tūrisma piedāvājuma attīstība”. 2018. gada 17. janvārī tika parakstīts līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par šī projekta īstenošanu, kura ietvaros Ventspils muzejs kopā ar Ventspils Komunālo pārvaldi īstenoja divas aktivitātes – tika izveidota infrastruktūra Ventspilī, dienvidrietumu rajonā, pelēkās kāpas sasniedzamībai un saglabāšanai un Ventspils Piejūras brīvdabas muzeja apbūve.

Jaunajā ēkā, kuras veidols atgādina krastā piestājušu kuģi (arhitekte Ija Rudzīte), iekārtota ekspozīcija “Pie jūras un uz zemēm” (SIA “Ddstudio” sadarbībā ar Ventspils muzeja speciālistiem). Ekspozīcija vēstī par Kurzemes piekrastes iedzīvotāju ikdienu un atspoguļo latviešu, lībiešu zemnieku un zvejnieku dzīvi. Ekspozīcijā skatāmi vairāk nekā 300 muzeja krājuma priekšmeti. Ekspozīcijas digitālie elementi vizuāli izteiksmīgi vēstī, kā darināja zvejas laivas un juma jumtus, bet nelielās asprātīgās animācijas informē par lauku darbiem. Izveidota arī Ziemeļkurzemes dabas ekspozīcija – diorāma ar raksturīgākajiem zvēriem un putniem, kuru balsis dzirdamas, radot īsta meža klātbūtni.  Pastaigu muzeja āra teritorijā papildina mobilā lietotne, ko var lejuplādēt, apmeklējot muzeju.

Sestdien, 27. aprīlī, no plkst. 11:00 līdz 18:00 Piejūras brīvdabas muzejs jaunajā veidolā aicina apmeklētājus. Visas dienas garumā Ventspils Kultūras centra kolektīvi (jauktais koris “Kaiva”, TDK “Liedags” bērni, dziesmu ansamblis “Ventiņ’”, folkloras kopa “Laipa”) iepriecinās ar dziesmām un dejām. Sezonu atklās arī Mazbānītis, kas kursēs Riņķa līnijā. Darbosies āra kafejnīca, notiks izjādes ar zirdziņiem un dažādas aktivitātes bērniem.

Piejūras brīvdabas muzeja ieejas biļetēm noteikts šāds izcenojums:

  • Sezonā (maijs-oktobris) – pieaugušajiem 6 EUR; studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 EUR; ģimenes biļete 12 EUR.
  • Nesezonā (novembris – aprīlis) – pieaugušajiem 4 EUR;  studentiem, skolēniem, pensionāriem 2 EUR; ģimenes biļete 8 EUR.

Sezonā apskatei būs pieejama gan Piejūras brīvdabas muzeja pastāvīgā ekspozīcija iekštelpās, gan brīvdabas āra un dzelzceļa ekspozīcija. Savukārt nesezonā – Piejūras brīvdabas muzeja jaunā pastāvīgā ekspozīcija iekštelpās.

Tāpat Ventspils muzejs piedāvā muzeju kopējo biļeti, kas būs derīga trīs dienas no iegādes dienas un dos iespēju apmeklēt Piejūras brīvdabas muzeju, Livonijas ordeņa pili, Amatu māju:

  • Sezonā (maijs-oktobris) – pieaugušajiem 9,60 EUR; studentiem, skolēniem, pensionāriem 4,40 EUR; ģimenes biļete 19,20 EUR.
  • Nesezonā (novembris – aprīlis) – pieaugušajiem 6,40 EUR;  studentiem, skolēniem, pensionāriem 3,60 EUR; ģimenes biļete 12,80 EUR.

Jaunajā ēkā būs pieejama arī semināru telpas noma (80 m2), kuras nomas tarifs ir noteikts 80 EUR/h (t.sk. PVN).

Ieeja ar muzeja ieejas biļetēm.

 

24.04.2024. / Autors: Ventspils muzejs / Foto: Ventspils hronikas arhīvs