Ventspils novada pašvaldība iesaistījusies kopīgā projektā ar Igauniju, kura mērķis ir veicināt labāku sadarbību un reaģēšanu jūras piesārņojuma katastrofu gadījumā, informē novada dome.

Kurzemes plānošanas reģions, sadarbojoties ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Igaunijas glābšanas pārvaldi, Igaunijas Mazo jahtu ostu attīstības centru un četru novadu pašvaldībām – Ventspils, Rojas, Engures un Salacgrīvas –, uzsācis projektu, kura mērķis ir uzlabot vides drošību jūras un piekrastes ūdeņos Rīgas jūras līča un Irbes šauruma teritorijā, stiprinot Latvijas un Igaunijas glābšanas dienestu un infrastruktūras pārvaldītāju – mazo ostu un pašvaldību – sadarbību un kapacitāti.

Ventspils novadā notiks autoceļa pārbūve līdz pludmalei Tārgales pagasta Jaunciemā. Patlaban tiek izstrādāts būvprojekts, taču ir zināms, ka autoceļš būs 3,5 metrus plats, 107 metrus garš ar apgriešanās laukumu piekrastes tuvumā un nestspēju smagajam autotransportam, kura masa ir 26 tonnas, lai Jaunciema pludmalei varētu piekļūt glābšanas dienesta darbinieki.

Finansējums darbu veikšanai ir 30 000 eiro, no tiem Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums ir 25 500 eiro, bet Ventspils novada pašvaldības finansējums – 4 500 eiro.

Autors: Ventspilnieks.lv / Foto: LETA